Lygtine laisvės atėmimo bausme nuteistą D. Rediką siūlo įkalinti Lietuvos probacijos tarnybos Vilniaus skyriaus pareigūnai – jų teigimu, nuteistasis per dvejus metus nuo jo nukentėjusiai A. Valentaitei nesumokėjo nė cento, nors per šį laikotarpį buvo įpareigotas sumokėti daugiau kaip 90 tūkstančių eurų.
Be to, D. Redikas be leidimo išvyko iš Lietuvos, taip pat tik kartą lankėsi Probacijos tarnyboje ir nevykdė jam skirtų įpareigojimų. Paprastai taip elgiasi neatsakingi asocialūs asmenys, kurie nebijo patekti į pataisos namus.
D. Rediką dar 2018 m. kovą Vilniaus miesto apylinkės teismas pripažino kaltu dėl šešių vagysčių iš A. Valentaitės, už tai jam buvo skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant trejiems metams.
Kadangi nuteistasis per bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį pažeidė jam skirtus įpareigojimus, Probacijos tarnyba kreipėsi į teismą, prašydama apsvarstyti klausimą dėl bausmės rūšies pakeitimo – panaikinti D. Redikui skirtą laisvės atėmimo bausmės atidėjimą, nuteistąjį pasiunčiant į pataisos namus.
Ar šį prašymą patenkinti, trečiadienį turėjo svarstyti Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Aušra Ragelienė. Turėjo, bet nesvarstė – D. Redikas nepasirodė teismo posėdyje. Per valstybės paskirtą advokatą Algirdą Gurauską jis perdavė, kad šiuo metu yra Kipre ir žaidžia krepšinį Limasolio „Apollon“ klube. Be to, išvakarėse nuteistasis teismui atsiuntė raštą, kad tik prieš parą sužinojo apie teismo posėdį, todėl neturi galimybių į jį atvykti, taip pat nurodė, jog norėtų pasisamdyti advokatą.
Probacijos tarnybos atstovė Inga Čypienė teisme sakė, kad D. Redikui buvo žinoma apie tarnybos kreipimąsi į teismą, be to, jis per daugiau kaip dvejus metus ne kartą kviečiamas neatvyko pas jį stebėti turinčius pareigūnus, o šiems siųsdavo tik įvairius laiškus.
Anot I. Čypienės, D. Rediko neatvykimą į teismo posėdį reikėtų vertinti kaip vengimą išvangti akistatos su teisingumu, siekiant kuo ilgiau užvilkinti procesą.
Tuo metu prokuroras Armandas Vainauskas sakė, kad teismas negali D. Redikui nedalyvaujant svarstyti klausimo dėl bausmės pakeitimo ir pasiūlė posėdį atidėti savaitei – kaip tik tuo metu krepšininkas bus atvykęs į Lietuvą ir galės pateikti savo poziciją.
Teisėja pritarė šiam pasiūlymui – klausimas, ar D. Redikas bus siunčiamas į pataisos namus, bus sprendžiamas po savaitės. Jeigu teismas patenkintų Probacijos tarnybos teikimą, krepšininkas pataisos namuose gali atsidurti dar šią vasarą.
Delfi primena, kad D. Redikas iš A. Valentaitės pavogė įvairius papuošalus, kuriuos ši buvo ne tik pirkusi užsienyje, bet ir gavusi dovanų įvairiomis progomis. Be to, jis taip pat pavogė stilistės pinigus bei asmeninį kompiuterį. Tiesa, vėliau krepšininkas dabar jau buvusiai savo draugei nupirko naują kompiuterį, bet greičiausiai iš tų pinigų, kuriuos gavo į lombardą pridavęs jos papuošalus.
A. Valentaitė nurodė, kad iš jos pavogtų daiktų vertė – 146 tūkst. 899 Eur. Dar 15 tūkst. Eur nukentėjusioji įvertino patirtus dvasinius išgyvenimus, bet teismas šią sumą gerokai sumažino.
„Buvo vagiami laikrodžiai, auskarai, kaklo papuošalai, žiedai – iki 35 tūkst. eurų vertės už vieną daiktą“, – yra sakęs baudžiamojoje byloje valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras.
Prabangūs A. Valentaitės papuošalai atsidūrė ne tik lombarduose, bet ir pas privačius asmenis, o gautus pinigus D. Redikas, įtariama, išleisdavo azartiniams lošimams.
„Taip pat jis nurodė, kad reikėjo tam tikroms išlaidoms – kelionei“, – yra sakęs prokuroras.
Tuo metu A. Valentaitė neslepia, kad jai ši istorija yra ypatingai skaudi – net pastebėjusi pirmąsias D. Rediko vagystes, ji neskubėjo kreiptis į teisėsaugą ir vis suteikdavo galimybę pasitaisyti.
Bet be reikalo – D. Redikas, pasinaudodamas manekenės patiklumu, sugebėjo įvykdyti dar daugiau vagysčių, pagrobti ypatingai vertingų daiktų.
Nėra toks šventas, kaip dedasi
D. Redikui nemalonumai yra kasdienybė. Dar 2013 m. vyras krepšinio aikštelėje susimušė su kitu krepšininku, vėliau buvo pašalintas iš sostinės ekipos, o 2015 m. pavasarį visą Lietuvą šokiravo D. Rediko sukurpta melaginga istorija – tuo metu Latvijoje žaidęs sportininkas komandos vadovams nurodė, kad turi porai dienų išvykti, nes mirė jo tėvas.
Melas greitai išaiškėjo – krepšinio komandos vadovai į laidotuves nusiuntė savo atstovus su vainiku, bet namuose surado D. Rediko tėvą sveikut sveikutėlį. O tuo metu jau buvo užsakytas skelbimas su užuojata dėl netekties viename laikraštyje. Dėl šios istorijos D. Rediko tėvas labai išgyveno, o vėliau dingo be žinios – po kelis mėnesius trukusios paieškos jis buvo rastas nusižudęs miške.
D. Rediko pavardė buvo linksniuojama ir kitoje istorijoje – prabangaus sostinės viešbučio „Kempinski“ administracija krepšininką buvo apkaltinusi pasinaudojus nakvynės paslaugomis ir už jas nesumokėjus daugiau kaip tūkstančio eurų.
D. Redikas yra gerai žinomas ir greitųjų kreditų bendrovėms, kurių paslaugomis ne kartą naudojosi, tačiau laiku nesugebėdavo sugrąžinti pinigų.