„Spuogai, pigmentinės dėmės yra tos problemos, kurias vizažistams dažnai tenka maskuoti. Aš stengiuosi dalintis savo patirtimi su sekėjomis bei šviesti moteris, kad vizažistai nėra burtininkai, o teptukas nėra burtų lazdelė, kuriuo mostelėjus veido oda išlygėja ir spindi. Tenka daug pasakoti, kad užmaskuoti odos problemas įmanoma, bet tam prireiks storo makiažo sluoksnio, kurio užtepus vargu ar bus malonu išeiti į gatvę. Vis primenu, kad jei maskuosi spuogą, jis gali tapti panašus į karpą. O jei bandysi po makiažo sluoksniu paslėpti pigmentines dėmes, jos ims atrodyti tarsi purvinos“, - pasakoja Alinka ir pabrėžia, kad norėdamos nepriekaištingo makiažo, moterys turi atlikti „namų darbus“ bei tinkamai paruošti savo odą – atlikti lengvą pilingą, užsidėti drėkinančią kaukę.
Tada makiažas „guls“ daug gražiau, oda atrodys glotnesnė ir rezultatas bus daug geresnis.
Prieš metus ir pačiai vizažistei teko pripažinti, kad ji turi odos problemų.
„Aš tiesiog negalėjau žiūrėti į savo veido odą. Būklė buvo kritinė: veidas buvo išbertas mažais spuogeliais, išryškėjusios pigmentinės dėmės, kartais atsirasdavo ir uždegiminių skausmingų spuogų. Tekdavo stovėti prieš veidrodį ir kiekvieną spuogą maskuoti atskirai“, - pranešime spaudai prisimena vizažo specialistė.
Alina Silivanova prisipažįsta, kad didžiausia jos padaryta klaida buvo bandymas kovoti su odos problemomis savarankiškai. Moteris ieškojo patarimų internete, pirkdavo ir mėgindavo įvairiausius kremus, žadėjusius išspręsti problemą, tačiau situacija tapo nevaldoma.
„Matyt, oda tiesiog nesuprasdavo, kas vyksta, nes tepdavau vis kitą priemonę ir tikėdavausi stebuklingo rezultato“, - sako Alinka.
Vizažistės skundus apie nuolatinę kovą su spuogais išgirdusi viena jos „Instagram“ sekėja patarė kreiptis į Kaune dirbančią kosmetologę Editą Debesienę.
„Pradėjau domėtis šios specialistės darbu, atradau jos įkurtą „Face Diary“ prekės ženklą ir pamačiusi klientų „prieš ir po“ nuotraukas iškart apsisprendžiau, kad tas 100 kilometrų ne toks jau ir didelis atstumas, jei man Edita padės susidoroti su odos problemomis“, - prisimena ji.
Pirmo susitikimo su kosmetologe metu Alinkai teko papasakoti, kokias ji priemones naudoja ir kaip prižiūri savo veido odą.
„Edita pakraupo išgirdusi, kiek aš visko naudojau. Teko atsisakyti visų turėtų priemonių ir tenkintis vienu gydomuoju kremu. Pamenu, kai važiavom su drauge į pajūrį, aš išsitraukiau savo kosmetikos krepšelį ir ji labai nustebo, kad teturiu tik paakių bei veido kremus. Dabar mano veido priežiūros priemonių padaugėjo, bet jos jau ne gydomosios, o puoselėjančios mano odą”, - pasakoja Alina.
Praėjus šiek tiek daugiau nei metams, vizažistė pagaliau gali pasidžiaugti rezultatu – odą varginusių spuogelių beveik nebeliko, pigmentinės dėmės tapo menkai pastebimos, o maskuojamųjų priemonių prireikia vis rečiau.
„Jau po antro vizito pas kosmetologę pastebėjau žymų pagerėjimą. Tada tiesiog atsirado įkvėpimas klausyti rekomendacijų bei jomis naudotis. Supratau, kaip svarbu atrasti savo darbą išmanantį specialistą. Dabar jau galiu drąsiai dalinti patarimus ir vienas iš jų būtų – atrasti gerą kosmetologę, kuri padėtų išspręsti odos problemas iš esmės, parinktų tinkamas priemones bei išmokytų nepersistengti. Yra nemažai tokių moterų, kurios nėra nė karto buvusios pas kosmetologę, nes yra įsitikinusios, kad jai rūpės tik parduoti kuo daugiau savo priemonių. Galbūt iš tiesų yra tokių. Todėl geriausia naudotis rekomendacijomis. Nes kai atrandi tikra profesionalą, kurio rankos ima daryti stebuklus su tavo veido oda, kaip nutiko man, tada ir tas atstumas nuo Vilniaus iki Kauno atrodo niekis. Tiesiog paskiriu pusdienį savo grožio procedūroms ir pasilankau Laikinoje sostinėje“, - savo patirtimi dalinasi Alinka.
Pirmąjį susitikimą su žinoma vizažiste prisiminusi kosmetologė Edita Debesienė šypsosi – Alina darė tas pačias klaidas, kurias dažniausiai daro klientės, turinčios probleminę veido odą.
„Ji buvo pasimetusi tarp savo kremų, naudojo po kelias skirtingas tos pačios kategorijas priemones, bandė odą prižiūrėti savarankiškai, tačiau rezultatas nebuvo geras. Mes gerokai apmažinome naudojamų priemonių kiekį ir palikome tik tai, ko odai trūko. Per pirmuosius vizitus atlikome intensyvesnį procedūrų kursą, po kurio odos būklė ėmė sparčiai gerėti. Alina nuosekliai klausė mano patarimų, kaip prižiūrėti odą kasdien namuose, kokias priemones naudoti. O dabar kartą per mėnesį atvažiuoja palepinti veido odą. Tai ir yra geriausias duetas - duoti kasdien odai tik tai, ko reikia ir kartą per pilną odos regeneracijos ciklą atlikti gilesnes procedūras, - pasakoja kosmetologė ir primena, kad didžiausia klaida turint probleminę veido odą yra savarankiškas jos gydymas ir eksperimentavimas. - Neretai mano kabinete klientes apsilanko jau turėdamos neigiamą patirtį, susijusią su saviveikla odos puoselėjime. Tad vis pajuokauju, kad bandymas gelbėtis pačiam, neturint specifinių žinių, yra tas pats, kas išjungus šviesą vaikščioti labirintais“.