Ž. Vaičiukynienės kurtų papuošalų kelionių žemėlapis itin platus - Anglija, Airija, Norvegija, Švedija, Danija, kaimyninės šalys. Kaip sako pašnekovė, jos papuošalus itin vertina JAV ir Rusijos damos. „Kiek man yra žinoma papuošalai yra iškeliavę į Japoniją, Malaiziją, Indiją, Kazachstaną, Seišelių salas, Egiptą, Rumuniją, Meksiką ir Jungtinius Arabų Emyratus. Daugeliu atvejų aš net nesužinau, kur mano darbai iškeliauja. Ypač, kai keliauja per galerijas. Aš pati gaunu tik atgarsius“, – vardina per itin trumpą laiką pripažinimą pelniusi kūrėja.
Eilė eksperimentų ir nutrinti pirštai
„Viskas prasidėjo nuo mocherinių siūlų – bandžiau prie turimo megztinio priderinti dekorą. Pamačiau, kad tai puikiai įmanoma padaryti papuošalų forma. Nors pasiūla yra labai didelė, man papuošalų trūkdavo. Visuomet stengdavausi kažkur išvykusi su šeima parsivežti įdomesnį daiktą. Kaip ir kiekvienai moteriai, man nesinorėdavo vaikščioti kaip visoms kitoms. Pabandžiusi dirbti su siūlais, pamačiau, kad jiems trūksta standumo. Tuomet įtraukiau juvelyrinę vielą. Tai buvo eilė eksperimentų, nutrintų pirštų, visokių bėdų. Bet užteko kantrybės, kad tą savo technologiją išdirbčiau“, – istorijos pradžia prisimena moteris.
Ji sako apie savo pomėgį pernelyg garsiai nekalbėdavusi. Kartais pasipuošdavo pati, apdovanodavo drauges. Artimųjų žmonių dėmesys padėjo išplaukti į platesnius vandenis: „Jie kalbėjo, kad taip toliau būti negali. Mano technologija yra labai savita. Netgi profesionalūs tekstilininkai nebuvo matę tokių dalykų. Jie mane įkalbėjo šiuos darbus pristatyti. 2009 metais įvyko pirmasis mano darbų pristatymas. Reakcijos buvo fantastiškos“.
Pašnekovė atskleidžia, kad rodyti savo kūrinius kitiems iš pradžių buvo labai nedrąsu, bet aplinkinių įvertinimas ją paskatino judėti toliau. Iki tol moteris dirbo kitiems darbdaviams, bet šeimoje buvo priimtas sprendimas ir pasiryžta pokyčiams.
Kuria išskirtinėms moterims
Ji kuria tik vienetinius darbus, nes sako, kad ir pačiai niekada nebūna smagu sutikti kitas moters su tokiais pačiais papuošalais. „Puikiai suprantu, kad ir mano klientė, įsigijusi papuošalą taip pat nori būti išskirtinė. Klientės yra drąsios, jos leidžia sau būti kitokiomis. Dėl šios priežasties aš sau negalėjau leisti viešumo. Moterys slepia, kad įsigijo tą darbą. Jos nesako draugėms, kur tai rado“, – sako gintaro papuošalų autorė.
Pašnekovė juokauja turinti tik dvi rankas, o sukurti papuošalą užtrunka. Moteris nusprendė bendradarbiauti tik su keliomis galerijomis. „Labai maloniai bendradarbiauju su Jungtiniais Arabų Emyratais. Teko atsisakyti pasiūlymų iš Japonijos ir Malaizijos, kadangi jie pageidavo, kad darbų būtų sukurta ne po vieną, o po kelis tokius pačius, – partnerius vardina menininkė. – Žinau, kad kurdama du tokius pačius, į juos neįdėčiau jausmo. Norisi kiekviename darbe palikti žinutę. Visada paprašau nuotraukos žmogaus, kuriam papuošalas bus skirtas. Man norisi pamatyti, koks jis yra, jo akis, spinduliuotę“.
Apdovanojo „Aerosmith“ narius
O dabar apie išsipildžiusias moters svajones. Viena jų – susitikti akis į akį su kultinės roko grupės „Aerosmith“ nariais. „Aš juos dievinu nuo 14 metų – daugiau nei 20 metų. Man jų muzika yra sparnai. Jie yra puikūs. Tai yra mano muzika. Esu važiavusi į jų koncertą ir Anglijoje. Netikiu, kad daugiau bus tokių grupių. Buvo labai didelis noras susitikti. Sakiau vyrui, kad kokiu nors būdu turi pavykti susitikti su jais, nes norėjau padėkoti“, – su džiaugsmu kalbėjo pašnekovė, kuriai praėjusią savaitę teko susitikti su Lietuvoje viešėjusiais rokeriais.
Laimėjusi galimybę susitikti su „Aerosmith“ nariais Živilė jam pasiruošė labai atsakingai – atidėjo visus darbus ir kiekvienam nariui sukūrė po papuošalą. Nors iš pradžių jai teko įrodyti, kad jos dovanos išties vertos pasaulio žvaigždžiųų dėmesio. „Koncerto organizatorių paprašiau, kad susisiektų su vadybininkais. Vyko diskusija dėl šios situcijos. Turėjau siųsti dovanų nuotraukas, jie mane patvirtino, kad galėčiau tas dovanas oficialioje aplinkoje įteikti“, – dar šviežiais įspūdžiais dalijosi kaunietė.
Paklausta, kaip jautėsi susitikimo metu, moteris nedaugžodžiavo. „Buvo fantastika!“, – savo emocijas susitikimo metu įvardijo moteris. Pirmiausiai dovaną ji įteikė grupės lyderiui. Visos dovanos buvo sudėtos į atskiras dėžutes, nes kiekvienas darbas buvo skirtas konkrečiam žmogui. „Pagal jų charizmą, pagal tai, kaip aš juos jaučiu ir pagal tai, kokie jie yra ant scenos“, – šiuo receptu remdamasi moteris sukūrė dovanas, kurios labai nudžiugino grupės narius.
„Kai buvo atidaryta pirma dėžutė, jie sušoko kaip vaikai. Pradėjo klausinėti: „Kas čia yra? Geras! Parodyk! Neįtikėtina, ar čia tu padarei?“. Kai pradėjau teikti visiems, jie buvo sužavėti. Turbūt dažniausiai dėmesio visuomet atitenka vokalistui. T. Hamiltonas paklausė, ar turiu vizitinę. Jos neturėjau, nes į oficialų susitikimą nebuvo galima įsinešti jokių asmeninių daiktų“, – ilgam į atmintį įstrigusio susitikimo detales atskleidė Ž. Vaičiukynienė.
S. Tyleriui moteris savo rankomis buvo pagaminusi įspūdingą vėrinį. Tačiau atlikėjas į jį pažvelgė itin kūrybiškai ir užsidėjo puošmeną ant galvos. Taip atrodydamas jis išvyko ir iš Lietuvos kitą dieną po koncerto.
„Reakcija buvo nuostabi. Buvo labai malonus jausmas. Ant dėžučių specialiai nedėjau logotipų, kad tai neatrodytų lyg siekis pasireklamuoti. Iš tiesų aš dariau dovanas jiems. Dar krykštauju, jaučiuosi gerai. Natūralios žmonių reakcijos yra didžiausia grąža už darbą, kurį įdedi į kūrybą“, – pokalbį baigė menininkė.