Tai tikimasi išsiaiškinti Vilniaus miesto apylinkės teisme, kur jau perduota prabangiuose vakarėliuose dažnai matomo verslininko byla.
Ilgai užtrukęs ikiteisminis tyrimas baigtas taip ir nesulaukus paties verslininko paaiškinimo kieno gaminiais jis iš tiesų prekiavo, nors jo parduotuvėje puikavosi „Givenchy“, „Lamborghini”, „Emporio Armani“, „Gucci“, „Dunhill“, „Roberto Cavalli“, „Dolce &Gabbana“, „MaxMara“, „Moschino“, „Tommy Hilfiger“, „Hermes“ prekių ženklų etiketės.
Vos pradėjus tyrimą 2011 metų vasarį, geranoriško bendradarbiavimo iš verslininko nesulaukė nei policija, nei prokuratūra. Skundais pareigūnus užvertęs M. Gelažnikas su savo advokatu atsitvėrė tylos siena ir nuo teisėsaugos, ir nuo žiniasklaidos.
Kur kas atviresni buvo garsių prekių ženklų atstovai – gavę užklausą iš Lietuvos, mažiausiai dešimt įmonių atsakė, kad prekės tikrai pirktos ne pas juos ir yra klastotės. Įmonių atstovai žalos atlyginimo dar neprašė, tačiau tai nereiškia, kad to nepadarys vėliau.
Pagal teismui pateiktus duomenimis, nemenkas klastočių kiekis, pardavinėtas kaip originalas, garsių prekių gamintojams padarė kone 28 tūkst. litų finansinę žalą. Jei gamintojai kreipsis dėl žalos atlyginimo papildomai, tuomet suma gali dar gerokai šoktelėti. Be to, civilinius ieškinius turi teisę pareikšti ir apgauti pirkėjai. Tiesa, jiems tektų įrodyti, kad apsipirko būtent „Roberto Cavalli Class VIP“ parduotuvėje.
Pagal M. Gelažnikui pateiktus kaltinimus, tas, kas neturėdamas leidimo svetimu prekių ženklu pažymėjo didelį prekių kiekį ar pateikė jas realizuoti arba pasinaudojo svetimu paslaugų ženklu ir dėl to padarė didelės žalos, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
Pačioje Vilniaus širdyje, Didžiojoje gatvėje anksčiau pirkėjus viliojusioje parduotuvėje lankėsi įžymybės ir iš Lietuvos, ir iš užsienio, kurių tarpe iš Rusijos estrados žvaigždė Filipas Kirkorovas.
Išaiškinti klastotes padėjo viena prabanga spindinčioje parduotuvėje apsilankiusi moteris. Ji įsigijo „Gucci“ ženklu pažymėtą diržą su 50 proc. nuolaida ir sumokėjo 349 litus. Diržo kokybe suabejojusi moteris pati nufotografavo pirkinį ir nusiuntė nuotraukas gamintojui. Atsakymas buvo - prekė ne originali. Per kratą buvo konfiskuotos 108 prekės: kelnės, vyriški kostiumai, moteriškos palaidinės, aksesuarai.