Vilniaus apylinkės teismui M. Gelažniką pripažinus kaltu, nuteistasis siekia, kad būtų panaikintas apkaltinamasis nuosprendis.
Nors M. Gelažniko ir K. Blizniko byla trunka jau ketveris metus, verslininkas dėkojo už galimybę pirmą kartą išsakyti savo versiją teisėjams.
„Nes viskas nuskambėjo taip, kad vokiečių medikai – durneliai, nors jie atstatė mano rankos keturis pirštus, o gydytojo advokatas padarė mane girtuokliu narkomanu“, - kalbėjo verslininkas.
„Kaltinti mane šmeižtu yra absurdiška. Lietuva - demokratinė valstybė, bet uždrauskime žinias, įveskime cenzūrą. Kodėl aš viešai negaliu padėkoti gydytojui, kuris man atliko operaciją gerai? Ir kodėl aš negaliu pasakyti savo nuomonės paklaustas, kodėl dabar mano ranka yra pamėlusi ir sulenkta kaip vanago? Dabar kaltas ne daktaras, padaręs blogą operaciją, bet pacientas, išsakęs savo nuomonę, - sakė M. Gelažnikas, teismo prašęs išteisinti jį dėl šmeižto. - Aš iki šiol negaliu skambinti pianinu, negaliu netgi ištraukti rakto iš kišenės. Jei visi turėtumėt tokią ranką, suprastumėt, kaip man reikia gyventi.“
Naudodamasis galimybe, M. Gelažnikas teismui pateikė savo įvykių versiją. Jis pasakojo, jog patekus į ligoninę, buvo nustatyta diagnozė - pažeista dešinės rankos sausgyslė. Tačiau kadangi verslininkas buvo neblaivus, operacija buvo paskirta kitą dieną. Išaušus operacijos dienai, gydytojas K. Bliznikas, anot M. Gelažniko, nepasiteiravo, kaip įvyko nelaimingas atsitikimas. Todėl šis ir nepasakęs esminės detalės – kad trauma įvyko keliant sunkų ąžuolinį stalą.
Po operacijos savo pirštą pamatęs vyras pradėjo garsiai šaukti. „Girdėjau, kaip operacijos metu K. Bliznikas, bandydamas man daryti vietinę nejautrą riešo srityje, vis sakė: „Nerandu, nerandu, turėsiu daryti pilną nejautrą“. Tada jis man švirkštu ir subadė rankos nervus – tai parašyta ekspertizėje, - pasakojo M. Gelažnikas. - Darant devynis dūrius, nervas buvo sukapotas. Dėl to mano rankai buvo padaryta žala.“
Vyras pabrėžė, jog jį operavo ir pjaustė prieš jo valią. „Niekada nebūčiau sutikęs, kad tęstų operaciją ne profesionalus mikrochirurgas, o traumotologas. Buvau pririšta sodiniais diržais prie stalo. Nors tada sakiau K. Bliznikui, kad jis netęstų operacijos, ji buvo tęsiama prieš mano valią“, - teismui pasakojo jis.
Po operacijos M. Gelažnikas nebejautė visos rankos, nors iki jos nejautė tik sužaloto riešo. Anot vyro, prasidėjo tinimas, nes „kilo uždegimas dėl atplėštų skaidulų operacijos metu švirkštu talžant ranką.“ Pacientui teko kreiptis į Vokietijos medikus, kad atstatytų K. Blizniko operacijos metu padarytą žalą.
Tuo tarpu K. Blizniko advokatai pabrėžė, kad M. Gelažnikas yra nesužalotas, bet susižalojęs. Taip pat teismui paneigė M. Gelažniko kaltinimus gydytojui ir pavadino jo parodymus melu. Bei prašė ieškinio nepatenkinti.
„Šis ketverius metus trunkantis procesas išvargino. Norėčiau, kad viskas greičiau baigtųsi“, - savo baigiamojoje kalboje sakė K. Bliznikas.