Metas pamiršti „kalimo“ laikus

„Mūsų patirtis jau 4 metus sėkmingai veikiančioje „Digiklasėje“ parodė, kad pamokas vesti galima visai kitaip. Patraukliai, ne brukant informaciją, o ja sudominant. Taip vaikai labiau įsitraukia, užsikuria jiems varikliukas, ir tuomet ateina geresni pažymiai. Be motyvacijos nėra progreso, tad ją įžiebti vaikystėje tiesiog būtina“, – sako aktorius.

Mantas akcentuoja, kad daug vaikų praranda norą mokytis dėl įvairių priežasčių: nepasitenkinimo mokykla, nesutarimų su mokytojais ar tiesiog nuovargio, o gal mokymosi tempas jam netinkamas.

„Aš kaip mokinys gyvenau dar kitais – „kalimo“ – laikais. Protas ir sėkmė ateityje buvo matuojami pagal tai, kas geriau „iškals“. Man pasisekė, kad turėjau keletą mokytojų, kurie kitaip žiūrėjo į švietimą ir leido mokytis kitaip. Atsirado daugiau noro, todėl ir rezultatai iškart pasitaisė“, – patirtimi dalijasi aktorius.

Kartais rezultatus gali lemti ir vaikų charakteriai

Ir kiti internetinės mokyklos kolegos turėjo panašių patirčių, todėl „Digi1“ išsikėlė tikslą – svarbu ir geriausi korepetitoriai, ir kiekvienam vaikui tinkamiausias mokymosi būdas bei tempas.

„Man tereikia pažvelgti į savo vaikus – abu eina į tą pačią mokyklą, bet juos skiria ne tik 2 klasės. Šeštokė Cecilija užsidegusi siekti dar geresnių rezultatų, pati rodo norą papildomoms pamokoms, todėl jai reikia maksimumą padėsiančio išspausti specialisto. O ketvirtokui Pranciškui kol kas labiau reikia kitokios pagalbos, nes jis dar yra labiau krepšininkas ar kompiuterinių žaidimų ekspertas nei pirmūnas“, – juokauja tėtis.

Stebint tokius skirtumus ir bediskutuojant apie galimybes motyvuoti vaikus, Mantas su broliu Silvestru bei bendraminčiu Eimantu Bekėža ryžosi sukurti naują paslaugą. Jie tiki, kad korepetitorių platforma padės paprasčiau surasti būtent savo vaikui tinkamiausią nuotolinį korepetitorių.

„Juk gal vienas vaikas yra ramesnis, jam geriau sekasi mokytis savarankiškai. Priešingai – kitas nerimsta vietoje, labai mėgsta bendrauti, todėl jam reikia labiau jo dėmesį suvaldančių priemonių. Mes pagal kiekvieno mokinio poreikius asmeniškai parenkame aukščiausios kvalifikacijos specialistus, kurie geriausiai padės „užkurti“ vaiko norą mokytis“, – naujos platformos išskirtinumą akcentuoja Mantas.

Rūpi auginti pačių vaikų atsakomybę

Baksnoti į ugdymo proceso trūkumus nėra sunku – mokytojai apkrauti darbais ir pareigomis, o naujovės ir pilasi viena po kitos. Tačiau Mantas nėra linkęs piktintis švietimo sistema.

„Klasės kai kur braška per siūles, tai tikrai dažnai mokytojai neturi tiek daug laiko individualiam mokymui, gal ne visada spėja sureaguoti į kiekvieną pakeltą ranką. Bet reikia pripažinti – mokinių motyvacija irgi nėra pati didžiausia. Juk būna, kad suteikiamos galimybės papildomam darbui su mokytoju mokykloje, bet jomis tiesiog nesinaudojama“, – pastebi aktorius.

Neretai tai būna ir pačių vaikų nenoras skirti daugiau laiko pamokoms. Dėl to žinomas vyras įsitikinęs, kad būtina ugdyti pačių vaikų savarankiškumą.

„Tėvai gali tik padėti pagrindus sėkmei, bet ne ją užtikrinti. Todėl man svarbu, kad Cecilija ir Pranciškus stiprėtų tiksliuosiuose moksluose, ypač matematikoje. Jie, kaip ir aš, visiški humanitarai, ir dar nesupranta, kad ji yra bene svarbiausia pamoka. Kai mokaisi valdyti tą skaičių, formulių ir uždavinių uraganą, kartu ugdai ir logiką, išmoksti priimti racionalesnius sprendimus“, – įsitikinęs jis, vaikus vedantis į mokyklą su inžinerine ir technologine pakraipa.

Geriausias savo dalyko specialistas gali padėti vaikui ne tik geriau suprasti dalyką, bet ir ugdyti jo atsakomybę už savo mokymosi rezultatus, mano Mantas. Asmeninis dėmesys ir nuolatinis grįžtamasis ryšys skatina vaiką atsakyti už savo pažangą ir mokytis valdyti laiką bei užduotis.

Kruopštus tinkamiausio korepetitoriaus parinkimo procesas

Žinomas komikas, tinklalaidžių ir renginių vedėjas neslepia, kad naujam projektui pradėti reikėjo laiko ryžtis. Galiausiai pastūmėjo tiek sava patirtis nerandant jo lūkesčius dėl kainos ir kokybės santykio atitinkančių pasiūlymų, tiek ir iš kitų tėvų girdimas poreikis.

„Vienas dažniausių iš tėvų girdimų klausimų mūsų mokyklai buvo privačių korepetitorių galimybė. Vieniems mokiniams ne visada tiko pamokų laikas, kiti turėjo pamatinių akademinių spragų ar jiems buvo sunkiau susikaupti grupėje. Turime geriausius mokytojus Lietuvoje, solidžią patirtį ir patogią platformą, todėl jau kurį laiką sukosi mintis – juk mes galime padėti dar daugiau mokinių ir taip aktyviau spręsti motyvacijos trūkumo problemą“, – sako Mantas.

Mantas Stonkus su „Digi1“ bendraįkūrėjais

Kiekvienam mokinio tipui yra skirtingi modeliai, kurie padeda pasiekti geriausių rezultatų. Todėl naujoje privačių korepetitorių platformoje pagal mokinio klasę, jo problemas ir tikslus parinkamas toks specialistas, kuris jau turi patirties būtent su tokiais mokiniais.

„Privalumas ir tai, kad ši paslauga tinkama net ir nenuoramoms – juk asmeninis bendravimas nuotolinėse pamokose neleis nukrypti vaiko dėmesiui į šalį. O ir rizikos nėra, nes nėra įsipareigojimų. Be to, jeigu pirma pamoka nepatiks, ieškosime naujo korepetitoriaus ir pamoką pas jį jau suteiksime nemokamai“, – apie naują projektą pasakoja Mantas.

Plėsti veiklą įkvėpė ir „Digiklasės“ sėkmė: bent vieną pamoką išklausę jau per 20 tūkst. moksleivių, tėvai džiaugiasi pirmais vaikų dešimtukais, vos per kelis mėnesius išaugusiais vidurkiais ir šimtukais valstybiniuose egzaminuose.

Tad ir privačių korepetitorių platformoje bus naudojamasi geriausia praktika – pamokos patogiai pasiekiamos nuotoliu iš bet kurios vietos, informacija pateikiama patraukliai ir naudojantis išmaniosiomis technologijomis, kad mokiniai ją įsisavintų ir perprastų žymiai lengviau. Be to, užsisakius bent dvi pamokas per savaitę, suteikiama galimybė nemokamai naudotis visų „Digiklasės“ dalykų naryste ir gauti pagalbą atliekant namų darbus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją