Mirties metinių proga – jautrus įrašas

Antradienį M. Varaškos „Facebook“ profilyje sekėjai išvydo jautrų prisiminimą, skirtą R. Žilinskui, kuris, pasak įrašo autoriaus, galėjo tapti vienu geriausių Lietuvos politikų.

„Suėjo 4 metai, kai nebėra Roko Žilinsko. Kodėl apie tai apskritai rašau ir kodėl šiandien, o ne sekmadienį?

Pirmiausiai todėl, kad tai buvo vienas iš nedaugelio Seimo kolegų, iš kurio galėjau mokytis. Ne visko ir ne visame, bet pakankamai daug. Vėlesni metai įrodė, kad laimingai susidėsčius aplinkybėms, Rokas galėjo būti vienas geriausių šalies politikų. Bet... Praėjo jau ketveri metai. Tarsi nebūties kadencija.

Antra... Todėl, kad per šias dienas naršiau, „googlinau“ ir dairiausi – ar kas jį viešai prisimins? Deja. Tylu, ramu. Tuščia. Kita vertus, negali pykti – gyvename pirmyn, o sentimentai dažniausiai proginiai ir vienkartiniai. Drauge tai įrodymas mums gyviesiems. Kad ir kokie bebūtume – mirus, išnyksime kaip dūmas ir jau po pusmečio niekam neberūpėsime.

Trečia... Todėl, kad ypač šiandien stebint LGBT ir su ja susijusias aktualijas, tūlo bičo nuolatinius pareiškimus apie pirmąjį profesionalų politiką – gėjų, nenoromis tenka prieštarauti. Ne. Toli tamstelei iki to. Toks realiai pirmasis buvo Rokas Žilinskas. Aiškiai įsivardinęs, tačiau niekada homoseksualumo nekėlęs kaip svarbiausio valstybės klausimo. Nepaisant to, dėl savaiminio visuomenės laisvėjimo ir supratimo, jis padarė labai daug.

Ilsėkis, Rokai. Prisimename ir nepamiršime“, – rašė politikas.

Mirė po sunkios ligos

Parlamentaras dėl ūmios pneumonijos buvo paguldytas į ligoninę. Jo būklė buvo labai sunki, medikai R. Žilinskui buvo sukėlę dirbtinę komą. Žinomas vyras mirė 2017-ųjų birželio 6-ąją.

R. Žilinskas gimė 1972 metų liepos 20 dieną Vilniuje. Užaugo vaikų lopšelio auklėtojos ir plaukimo trenerio šeimoje. Lankė A. Vienuolio vidurinę mokyklą, baigė Vilniaus 27-ąją vidurinę mokyklą, vėliau – žurnalistikos studijas Vilniaus universitete. Vilniaus universitete už diplominį darbą gavo aukščiausią įvertinimą. Stažavosi Indijos masinės komunikacijos institute (IIMC) Delyje.

Baigęs studijas, žurnalistinę veiklą tęsė LRT, vėliau – LNK žinių tarnyboje. Buvo žinių vedėjas, užsienio naujienų redaktorius. Stažavosi JAV informacijos tarnybos kursuose Vašingtone, gausybėje Europos žurnalistikos centro seminarų Europos šalyse. Žiniasklaidoje išdirbo 18 metų.

Žurnalisto profesiją turėjęs 44 metų R. Žilinskas į Seimą buvo renkamas nuo 2008-ųjų metų.

Politikas R. Žilinskas buvo pirmasis Lietuvos parlamentaras, pripažinęs savo netradicinę seksualinę orientaciją.

Už nuopelnus Lietuvai R. Žilinskas Respublikos Prezidento dekretu buvo apdovanotas valstybiniu apdovanojimu – atminimo ženklu „Už asmeninį indėlį prisidedant prie Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai 2013“.

Taip pat – labdaros fondo „Mūsų krantas“ auksinio kryžiaus 3-iojo laipsnio ordinu, naujienų portalo Delfi „Titanu“ už drąsiausią metų straipsnį-komentarą – „Paradas apsieis be manęs, o aš – be parado“.

„Rokas mokėjo dirbti kaip profesionalas. Jis dirbo greitai, tiksliai ir kėlė tikrai aukštus reikalavimas sau ir savo darbui. Jis stengėsi kruopščiai ir sąžiningai viską atlikti. Kai jis buvo išrinktas į Seimą, pasikeitė tik jo įvaizdis viešumoje, tačiau su draugais išliko toks pats“, – apie savo kolegą yra sakęs žurnalistas Gintaras Deksnys.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (61)