„Kaip beprotiškai gaila, kad tokie jauni, talentingi žmonės pasitraukia iš gyvenimo. Lai ilsisi ramybėje tavo siela, Vidaja. Vis dar negaliu patikėti, be proto liūdna.

Kas pažinojote Vidają ir norėtumėte atsisveikinti bei atiduoti pagarbą, dėl tikslios vietos ir laiko kreipkitės“, – dalijosi kolegė.

Kvalifikuotą vizažo ir grimo meistrę V. Vileišaitę žinojo daugelis grožio industrija besidominčių lietuvių.

Ji dažnai puošdavo garsias pramogų pasaulio atstoves, be to, savo žiniomis dalindavosi su kitais šios srities atstovais ir pradedančiaisiais.

Vidaja rengdavo seminarus, makiažo pamokas. Taip pat ji buvo įkūrusi makiažo studiją Vilniuje.

Skaudžią tragediją bene labiausiai išgyvena Vidajos teta ir viena geriausių jos draugių – modelis Deimantė Guobytė.

„Bendravome nuolat, bet ji susirgo sunkia depresija ir... išėjo iš gyvenimo“, – vos žodžius rinko artima Vidajos draugė.

Deimantė kartu su bičiule buvo pažįstamos nuo vaikystės, todėl žinia apie netektį jai sukėlė šoką.

„Apie tragediją išgirdau jau šįryt. Paskambino jos teta. Ji jau žiemą sirgo gilia depresija, ją kamavo nemiga, metė visus savo darbus. Tuo pačiu buvo karantinas, gali būti, kad ir tai pablogino situaciją, nes tuo metu ją paguldė į ligoninę Klaipėdoje. Ji ten pragulėjo mėnesį laiko, mėgino gydytis, vėliau iš ten išėjo. Po to jai paskyrė vizitus į dienos centrą. Po jų jai šiek tiek pagerėjo, su ja dirbo psichiatrai. Bet vėliau situacija pablogėjo.

Pastaruoju metu ji negavo pagalbos, nes psichiatrė esą nepastebėjo apmokėjimo. Vidajos teta norėtų pažiūrėti tai moteriai į akis, nes Vidaja ėjo pas ją, prašydama pagalbos, o ši jos nepriėmė, atstūmė todėl, nes nepamatė draudimo apmokėjimo, nors viskas buvo apmokėta. Jos nepriėmė per klaidą“, – Delfi pasakojo bičiulė.

Makiažo specialistė gyveno viena Klaipėdoje. Pasak bičiulės, tėčio jauna moteris neturi. Mama gyvena Italijoje. Artimą ryšį Vidaja palaikė tik su teta ir vos su dar keliais žmonėmis.

Vidaja Vileišaitė

„Ji pasidarė apatiška, nenorėjo dirbti, nors jai suradau darbo vietą Klaipėdoje, kur ji galėjo dirbti makiažo meistre. Maniau, grįš į darbus ir vėl viskas susitvarkys. Bet ji ilgainiui tapo dar labiau apatiška, pradėjo ignoruoti skambučius. Kartais turėdavau skambinti šešis kartus, kad pakeltų ragelį.

Vakar ji buvo dar pas tetą. Jokių blogų ženklų nebuvo. Taip, ji buvo gana apatiška, bet tokia jos savijauta buvo jau kurį laiką. Ryškesnių pokyčių nepastebėta. O šiąnakt, 5 val. 30 min. nutiko tragedija. Apie tai pranešė kaimynė“, – ašarų nesulaikė pašnekovė.

Deimantei bene labiausiai širdį skauda todėl, kad Vidaja pastaruoju metu išties išgyveno sudėtingą etapą, o medikai, į kuriuos kreipdavosi jauna moteris, esą ne visada būdavo pilnai pasiruošę padėti.

„Jai būtinai reikėjo psichiatro pagalbos, ne psichologės. Man sunku patikėti, kad matydami ją, medikai taip lengvai ją paleido. Juk jų pareiga, jų profesija yra gelbėti žmogų. Juolab, kai tu matai, kad tai sunkesnis atvejis. Aš tikrai nesuprantu to aplaidumo. Jei Vidaja būtų gavusi pagalbą, gal viskas būtų buvę kitaip“, – guodėsi D. Guobytė.

Pastaruosius dvejus metus Vidaja apleido makiažo sritį, dingo iš socialinių tinklų. Anksčiau jauna grožio meistrė savo talentu puošdavo kitas, puikiai visuomenėje žinomas moteris ir aktyviai dalindavosi savo darbais.

„Ji nebesikabino į darbą. Ji niekada nebuvo verslininkė, jai patiko makiažas, todėl tuo ir užsiėmė. Ji buvo idėjinis žmogus. O paskutiniuoju metu ji išvis nustojo mylėti savo darbą. Maniau, kad tai tiesiog etapas. Visiems būna sunkesnių dienų. O viskas buvo daug blogiau“, – pasakojo Deimantė.

Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnyba Telefono numeris Darbo laikas
Jaunimo linija Budi savanoriai konsultantai +370 800 28888 I-VII, visą parą
Vaikų linija Budi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111 I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui) Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai +370 800 77277 II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai +370 800 66366 I-VII, visą parą
Vilties linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123 I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centras Konsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) +370 640 51555 I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Dingusių žmonių šeimų paramos centras (teikiama pagalba nuo smurto nukentėjusiems asmenims - artimoje ir neartimoje aplinkoje, nusikalstamų veikų) +370 670 527 25 centras1@missing.lt
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
„Sidabrinė linija“ – draugystės pokalbiai, emocinė ir informacinė pagalba vyresnio amžiaus žmonėms. Budi profesionalūs konsultantai +370 80080020 www.sidabrinelinija.lt pasikalbekime@sidabrinelinija.lt I-V 8.00-22.00, VI-VII 11.00-19.00
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.lt Atsako per 36val.
„Jaunimo linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: https://jaunimolinija.lt/lt/pagalba/pagalba-pokalbiais-internetu/ Pokalbiai internetu (angl.chat) Kasdien nuo 18 iki 24 val. Emocinė parama elektroniniais laiškais "Jaunimo linijoje" neteikiama
„Vilties linija“ Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.com Atsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“ Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.lt Atsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijos Rašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.lt Atsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiems Rašyti el. paštu: laukiam@artimiems.lt Atsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Messenger ar Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Visa papildoma informacija – puslapyje www.krizesiveikimas.lt. Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (+370-5) 275 75 64.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Dalintis
Nuomonės