„Teismas priėmė nutartį, kuria pakeitė A. Misiūnui taikomą kardomąją priemonę, tai yra namų areštą, į suėmimą“, – teismo posėdžio metu paskelbė teisėja Zina Vilnienė.
Anot jos, taip pat nutarta paskelbti kaltinamojo paiešką. ELTA primena, kad 2021 m. riaušių prie Seimo byloje kaltinimai yra pateikti 87 asmenims – daugiausia dėl dalyvavimo riaušėse, pasipriešinimo policininkams ar kitiems viešojo administravimo funkcijas atliekantiems asmenims, provokavimo viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką. Astrai Genovaitei Astrauskaitei pareikšti kaltinimai dėl riaušių organizavimo bei viešų raginimų viešai pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą. Tarp kaltinamųjų yra anksčiau teistas, įvairiuose protestuose ne kartą dalyvavęs Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas, taip pat protesto akcijose ne kartą dalyvavęs Andrejus Lobovas, kovinio sporto atstovas A. Misiūnas.
Į tokį pranešimą sureagavo UTMA turnyro gerbėjai. Lapkričio 2 dieną, Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyksiančiame renginyje planuojama A. Misiūno ir Dovydo Rimkaus kova.
Iškilus klausimams, ar paieškomo asmens ir jo varžovo kova nebus atšaukta dėl suėmimo, trečiadienį pasisakė UTMA turnyro rengėjai.
„Reaguodami į šiandien Lietuvos žiniasklaidoje pasklidusią informaciją norime informuoti, kad kova tarp Arnoldo Misiūno ir Dovydo Rimkaus nėra atšaukta.Organizacija palaiko artimą ryšį su Arnoldu Misiūnu – mūsų žiniomis, Arnoldas šiuo metu yra savo namuose ir šiandien ryte pats buvo atvykęs į policijos komisariatą, tačiau nebuvo sulaikytas.Organizacija, laikydamasi nekaltumo prezumpcijos principo, ir toliau atidžiai stebės teisinio proceso eigą, tuo pačiu siekdama, kad Arnoldas Misiūnas lapkričio 2-ąją turėtų galimybę dalyvauti UTMA turnyre.Pasikeitus teisinėms aplinkybėms ar atsiradus realių kliūčių kovai įvykti, nedelsiant informuosime UTMA bendruomenę.Pasimatome lapkričio 2-ąją Žalgirio arenoje ir per UTMA.LT!“ – rašoma oficialiame turnyro puslapyje instagrame.
Kaip anksčiau skelbė teisėsauga, baudžiamąją bylą sudaro 136 tomai. Šioje byloje 27 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais, iš kurių net 23 – policijos ir Viešojo saugumo tarnybos (VST) pareigūnai. Keturi nukentėjusieji pareiškė civilinius ieškinius atlyginti neturtinę žalą bendrai 24,5 tūkst. eurų sumai. Civilinius ieškinius dėl turtinės žalos atlyginimo (viso 92,6 tūkst. eurų sumai) šioje byloje pareiškė Vilniaus teritorinė ligonių kasa, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyrius, Seimo kanceliarija, Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas bei VST. 2021 m. rugpjūčio 10 d. nuo ryto prie Seimo vykęs protestas prieš COVID-19 ribojimus išaugo į riaušes. Mitinguojantiems užblokavus Seimo įėjimus, pasitelkti VST ir riaušių malšinimo policijos pajėgos, kurios prieš protestuojančius panaudojo ašarines dujas, fizinę jėgą.