Prieš kelias dienas socialiniuose tinkluose ne vienas asmuo pasidalijo savo istorija, kurioje pasakojo galimai nukentėjęs nuo kelių asmenų, kurie artimai bendradarbiauja su „Opium club“.

Minėtas naktinis klubas po šių, internete paplitusių istorijų, parengė savo atsakymą, kuriame teigiama, kad jis galėjo būti publikuotas anksčiau, lygiai taip pat sakoma, kad suprantama, jog viešojoje erdvėje bus smulkiai aptariamas kiekvienas jo teiginys.

„Visas žinutes apie įvykius, kuriuose dalyvavo ar dalyvauja su mūsų klubu siejami žmonės, matome, skaitome ir gilinamės į aplinkybes. 100 proc. palaikome visas istorijose minimas ar jas pasakojančias aukas.

Nepateisiname ir nedangstome smurto ir priekabiavimo. Nė vieno žmogaus, net ir ilgamečių lankytojų, didžėjų ar promoterių toksiškas ar nusikalstamas elgesys nėra ir nebus toleruojamas.

Nors ir negalime prisiimti atsakomybės už klubo lankytojų ir čia grojančių atlikėjų asmeninius pasirinkimus, elgesį ar charakterio savybes, dedame visas pastangas, kad užkirstume kelią tokiam elgesiui.

Trumpai apie tai, kaip elgėmės, elgiamės ir elgsimės:

KĄ PADARĖME

  • Praėjusią savaitę, tik pasklidus informacijai apie psichologinį ir fizinį smurtą, iš klubo renginių ir bendruomenės neribotam laikui pašalinome T. V.

  • Apnuodijimo istorijoje minimas T. S. mūsų renginiuose taip pat nebėra pageidaujamas.

KĄ DAROME

  • Skatiname patyrus bet kokios formos smurtą ar diskriminaciją iškart kreiptis į klubo personalą. Puikiai suprantame, kad labai sunku šnekėti apie traumuojančias patirtis, todėl dažnai prabylama tik po labai ilgo laiko. Tačiau svarbu suprasti, kad patikrinti informaciją praėjus savaitėms, mėnesiams ar metams yra sudėtinga.

  • Jei manote, kad klube neturėtų lankytis konkretūs asmenys, kurių elgesys jums kelia nerimą ar nepatogumą, informuokite mus – esame pasirengę įtraukti tokius žmones į juodąjį sąrašą.

  • Klubo personalui reguliariai organizuojame mokymus smurto ir diskriminacijos tema, apmokome, kaip elgtis, renginyje pastebėjus smurto ir diskriminacijos požymius.

  • Baro darbuotojai žino slaptą pagalbos šauksmą – „Angel Shot“. Patyrus smurtą, diskriminaciją, priekabiavimą, apsinuodijus, įtarus apsinuodijimą ar tiesiog pasijutus nejaukiai – eikite prie baro ir užsisakykite „Angel Shot“. Klubo kolektyvas padės susiorientuoti, adekvačiai įvertinti situaciją, o, esant reikalui, bus kreiptasi ir į policiją.

KĄ DARYSIME

Visada yra kur padirbėti svečių saugumo klausimu, todėl:

  • Gerai matomose vietose (prie baro, tualete, rūkykloje ir pan.) bus kabinami plakatai, informuojantys apie mūsų politiką smurto ir diskriminacijos klausimais bei instruktuojantys, ką daryti tokiais atvejais.

Tokią pačią praktiką taikysime ir išvažiuojamuose renginiuose.

  • Sukūrime specialų el. paštą report@opiumclub.It, skirtą kreiptis aukščiau minėtais atvejais, jei visgi nedrąsu tai daryti gyvai. Tačiau pasikartosime: kuo incidentas šviežesnis, tuo lengviau išsiaiškinti tiesą, todėl laikas šiuo atveju yra lemiamas faktorius.

Kuo daugiau tikslių faktinių aplinkybių, tuo greitesnis atsakas. Jei kyla bent menkiausių įtarimų – nedelskite, nelaukite, nedvejokite.

Paštas jau veikia.

Nuo pat klubo ištakų vadovaujamės saugios aplinkos principu ir buriame glaudžią, draugišką, vienas kitą palaikančią muzikos mylėtojų bendruomenę.

Visuomet buvome ir būsime prieš bet kokios formos smurtą, diskriminaciją ar kitokio pobūdžio toksišką elgesį.

Klubas ir visa organizacija netoleruoja ir netoleruos nė vieno asmens, kuris pažeidžia kitų lankytojų privatumą bei laisvo apsisprendimo teisę.

Esame pasirengę išklausyti visus šiuo metu viešojoje erdvėje aptariamų įvykių dalyvius ir liudininkus, tad jei norite su klubo atstovais pabendrauti tiesiogiai, taip pat jei turite įžvalgų, kaip galėtume kurti geresnę atmosferą klube ir užkirsti kelią nepageidaujamam bei nusikalstamam elgesiui, susisiekite report@opiumclub.It.

Bukite saugus“, – rašoma „Opium club“ socialiniuose tinkluose.

„Delfi“ šį straipsnį tikisi papildyti ir nukentėjusių žmonių istorijomis. Norite pasidalinti savo patirtimi? Laukiame jų el.paštu veidai@delfi.lt.

*Seksualinio pobūdžio prievartą patyrusios moterys iš visos Lietuvos gali kreiptis tel. +370 65500775, el. paštu kmd.asoc@gmail.com (teikiama profesionali teisininko, psichologo pagalbą bei atstovavimas bylose)*
Pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims visoje Lietuvoje teikia Specializuotos pagalbos cendivai (SPC). Patyrėte fizinį, psichologinį, seksualinį, ekonominį smurtą? Nedvejodami kreipkitės nurodytais kontaktais pagal savo gyvenamąją vietą:
Regionas Specializuotos pagalbos centras Telefonai, el.paštas
Pagalba teikiama visoje Lietuvoje ir užsienyje Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras +370 679 61617
www.anti-trafficking.lt
Konsultacijos ir pagalba visoje Lietuvoje ribologija.lt pagalba@ribologija.lt
Vilniaus m. (be Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijų) Asociacija Vilniaus moterų namai +370 5 2616380
vmotnam@vmotnam.lt
Vilniaus m. Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijos, Vilniaus r., divakų r., Širvintų r., Šalčininkų r., Švenčionių r. Asociacija Moterų informacijos centras +370 650 95216
spc@lygus.lt
Kauno m. Asociacija Kauno apskrities moterų krizių centras +370 679 31930
kaunoaspc@kamkc.lt
Kauno r., Prienų r., Birštono Asociacija Kauno moterų draugija +370 37 262773,
+370 603 89833
kmd.asoc@gmail.com
Klaipėdos m., Neringos, Palangos m. Viešoji įstaiga Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras +370 46 350099,
+370 618 01464
kmn@moteriai.lt
Klaipėdos r., Kretingos r., Šilutės r., Skuodo r. Asociacija Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras +370 445 78024,
+370 605 82331
kmimc@kretvb.lt
Šiaulių m., Šiaulių r., Akmenės r., Joniškio r., Pakruojo r., Radviliškio r. Asociacija Moterų veiklos inovacijų centras +370 41 520239,
+370 652 24232
mvic@splius.lt
Panevėžio m., Panevėžio r., Biržų r., Kupiškio r., Rokiškio r., Pasvalio r. Asociacija Lietuvos agentūros "SOS vaikai" Panevėžio skyrius +370 685 65540
paramosnamai@gmail.com
Kalvarijos, Marijampolės r. Asociacija Marijampolės apskrities moters veiklos centras +370 343 59525,
+370 633 55007
spc.mar@gmail.com
Šakių r., Vilkaviškio r., Kazlų Rūdos, Jurbarko Asociacija Marijampolės apskrities moterų namai +370 617 23130
Moteru.namai@gmail.com
Alytaus m., Alytaus r., Varėnos r., Lazdijų r., Druskininkų Asociacija Alytaus miesto moterų krizių centras +370 611 54342
ammkc@aktv.lt
Jonavos r., Kaišiadorių r., Elekdivėnų, Ukmergės r., Kėdainių r., Raseinių r. savivaldybės VšĮ Moters pagalba moteriai +370 618 40044
info@moters-pagalba.lt
Telšių r., Plungės r., Rietavo, Mažeikių r. Viešoji įstaiga Telšių krizių centras +370 68 229459
kriziucentras@gmail.com
Visagino m., Ignalinos r., Zarasų Asociacija Visagino šeimos krizių centras +370 686 60657
viltisvskc@gmail.com
Utenos r., Molėtų r., Anykščių r. Asociacija Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras +370 615 45464
anyksciumoterys@gmail.com
Kelmės r., Tauragės r., Šilalės r., Pagėgių Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras +370 446 61565
taurage@moterscentras.w3.lt
Patikslinta 2014 08 17, remiantis oficialia LR SADM informacija. Parengė Asociacija Kauno moterų draugija (+370 65052858)
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)