Pirmadienį Vilniaus miesto savivaldybė sureagavo į Simonos Starkutės skundą dėl naktimis triukšmingai tvarkomų gatvių.
Komunikacijos skyriaus specialistas Irmantas Kuzas teigė, kad Vilnius jau antrus metus vykdo rekordinius gatvių remonto darbus mieste – per dvejus metus atnaujinta per 225 km sostinės gatvių. Anot jo, natūralu, kad skirtingose miesto vietose gatvių remonto techniką ir atliekamus darbus galima išvysti įvairiu paros metu.
„Dienomis įprastai atliekamas šulinių, kelio bortų ir šaligatvių ir gatvių atkarpų remontas, kuriose nėra intensyvaus srauto ir nereikėtų stabdyti ar apriboti eismo. Naktimis, kai eismas aprimsta, siekiant nedidinti spūsčių, nesudaryti avarinių situacijų, kuo mažiau trikdyti eismą, frezuojame ir asfaltuojame.
Suprantame, kad laikinai gali būti nepatogu, tačiau darbų atlikimas naktį leidžia remonto procesus sutrumpinti savaitėmis ar keliais mėnesiais, išvengiant tam tikrų atkarpų uždarymo ilgiems laikotarpiams ir dirbtinai sukeliant transporto spūstis vienose ar kitose sostinės vietose.
Darbus naktį vykdome išskirtiniais atvejais A, B ir C kategorijų gatvėse“, – sakė I. Kuzas.
„Delfi“ primena, kad socialiniuose tinkluose modelis S. Starkutė penktadienį pasidalijo itin nemalonia patirtimi. Žinoma moteris pasakojo jau bene savaitę laiko negalinti ramiai miegoti naktimis, nes po jos namų langais vyksta kelio remonto darbai. Moteris pasakojo, kad jau kurį laiką negali ramiai būti savo namuose nakties metu.
„Na taip, vasarą prarūkėt, dabar naktimis drožiat alfaltus. Darbas vyksta, 1 val. nakties, smagu. Vilniaus miesto savivaldybe, o kaip žmonėms naktį miegoti prie tokio triukšmo? Ar miegas tik silpniems? Ne, tai aišku, kam čia naktimis miegoti.
Ką, prašau, naktį iki 3 gręžė, darė, dūzgė darbo bitės, o penktadienio rytas, 9 val., ir nieko nėra. Tai, žinoma, reikia pamiegoti, kam čia dieną dirbti. Va, nei vieno, ir ką tu jiems. Eismas didelis, aha, labai labai didelis eismas. Pora mašinų“, – ironiškai rašė savo socialiniuose tinkluose S. Starkutė.
Kiek vėliau žinoma moteris pasidalijo su sekėjais ir kylančiomis emocijomis, teigė visą naktį dalyvavusi dūzgėse, tačiau ne savo noru.
„Darbo bitelės čia oi, kaip dirbo, oi, kaip dirbo. Asfaltą gręžė, darbai vyko pilnu pajėgumu. Bet, žinote, aš pilnai viską suprantu. Keliai turi būti sutvarkomi, džiaugsimės naujomis gatvėmis. Viskas suprantama. Bet man kyla klausimų, į kuriuos Vilniaus savivaldybė nenori atsakyti, tai gal jūs padėsite.
Tokios dūzgės tęsiasi jau nuo sekmadienio nakties. Iš sekmadienio į pirmadienio naktis buvo pati sunkiausia. Čia buvo 24 val. „muzikinis setas“ ir jau beveik savaitėlė, kai taip kankinamės. Savivaldybė pamatė mano naktinius storiukus, tai atsiprašė už nepatogumus. Galvoju, nepatogumai... Žinote, nepatogumas yra, kai tau reikia kažkur nusukti ir taip toliau, o čia jau, pagal mane, yra sveikatos trikdymas. Pasižiūrėkite įstatymus, kada kokios ramybės valandos“, – kalbėjo S. Starkutė.
Ji pastebėjo, kad tokiais atvejais, kai kaimynai savaitgalį švenčia gimtadienį, po 22 val. vos girdimai pradeda leisti muziką, iš karto kviečiama policija.
„Nes tai – sveikatos sutrikdymas, garsas per didelis. O čia, visą naktį... Realiai, keli metrai nuo žmonių pagalvės, nes šis namas yra prie pat gatvės, 10-ties metrų greičiausiai net nebus. Visas naktis, visą savaitę ištisai toks baisus triukšmas ir niekas nieko negali padaryti“, – apmaudo neslėpė S. Starkutė.
Anot modelio, pareiškimai, kviečiama policija dėl per didelio triukšmo nakties metu rašomi ir vasarą, kai daug žmonių atostogauja, o vakarėliai rengiami toliau nuo gyvenviečių. Kaip teigė S. Starkutė, keista, kad šiuo atveju, kai didelis triukšmas visai šalia namų, niekas į tai nereaguoja.
„Man kyla natūralus klausimas. Kodėl savivaldybė nepasirūpina savo gyventojais ir neišnuomoja, pavyzdžiui, kažkokio viešbutuko? Niekas nekalba apie „Pacus“ arba prabangius apartamentus, ne, tiesiog kažkokį ramų, paprastą viešbučio kambarį, kuriame žmogus galėtų normaliai išsimiegoti, kad galėtų kitą dieną būti produktyvus savo darbe, į kurį eina ir moka mokesčius nuo tos algos, kurią uždirba. Visą savaitę taip kankintis... Stebiuosi, kaip kaimynai dar nėra prie išprotėjimo ribos“, – sakė S. Starkutė.
Be to, ji teigė sulaukusi ir vienos sekėjos pasiūlymo įsigyti ausų kištukus, tačiau jie, anot S. Starkutės, taip pat nepadeda.
„Toks nežmoniškas triukšmas, kad tu viską girdi. Mano miegamasis yra visai kitoje pusėje, netgi ne prie gatvės, bet aš viską kuo puikiausiai girdžiu ir jaučiu. Visas namas tokiose vibracijose, kad net lova dreba. Neabejoju, jei būtų iškviesti visi ekspertai, kurie nustato garsą, oi, vaikeli, kas čia būtų. Tai va, įdomu, kodėl savivaldybė neišnuomoja viešbučio, kad netrikdytų žmonėms sveikatos“, – svarstė S. Starkutė.
Tiesa, moteris teigė negalinti rasti atsakymo ir į dar vieną klausimą. Anot jos, vasara gatvė, kurioje dabar vyksta kelio remonto darbai, dažnai uždaroma dėl įvairių reginių – dviračių, bėgimo maratonų, baikerių suvažiavimo.
„Visam savaitgaliui atitveria gatvę, niekas negali važiuoti, pravažiuoti, eismas uždaromas dėl linksmybės, dėl pramogos, o va dėl reikalo, kada reikia gatves sutvarkyti, pagal juos, negalima to daryti dienomis, nes yra didelis eismas, bet savaitgaliais to padaryti irgi negali.
Kyla tokių klausimėlių dėl dvigubų standartų, kas liečia garsą ir triukšmą. Tikiuosi, kad savivaldybė atsakys viešai, nes tuomet būsime visi informuoti. Kol kas mano žinutėse šie klausimai praignoruojami, sulaukiu tik atsiprašymų“, – sakė S. Starkutė.