– „Lietuvos talentai“ vyksta jau ketvirtą sezoną. Ar dar pavyksta dalyviams nustebinti visko mačiusius komisijos narius?

– Tiesą sakant, prieš kiekvieną sezoną į būsimus dalyvius visada žiūri šiek tiek skeptiškai. Nes mūsų šalies talentų resursai nėra begaliniai. Bet kiekvienais metais mus vis kas nors nustebina. Šio sezono pradžia galbūt buvo sunkoka, bet vėliau atėjo dalyvių, kurie sužibėjo taip, kaip ankstesniuose projektuose dar niekas nežibėjo.

Taip pat prie mūsų prisijungė dalyviai iš Latvijos, kurie labai kilstelėjo kartelę ir įnešė šviežio kraujo. Jie padarė didelį įspūdį ir kai kur netgi lenkia mūsiškius.
Marijonas Mikutavičius

– Susidaro įspūdis, kad visi „Lietuvos talentų“ komisijos nariai pasiskirstę vaidmenimis „geras policininkas - blogas policininkas“ principu. Tu dažniausiai atlieki gerojo teisėjo rolę. Vis dėlto, ar buvo tokių atvejų, kai dalyviai dėl kokių nors priežasčių privertė tave pratrūkti ar išmušė iš vėžių?

– Atvejų, kad siautėtum ir norėtum kažką nuplakti rimbu, lyg ir nebuvo. Dalyviai pas mus ateina patys įvairiausi. Kartais žmonės neteisingai pasirenka sprendimą pasirodyti „Lietuvos talentuose“, bet jie būna tokie juokingi, kad negali pykti. Pasitaikė keletas atvejų, kai kažkas suerzino, tačiau konkrečių situacijų dabar nepamenu.

Šio žaidimo taisyklės yra labai paprastos. Dalyviai nori dalyvauti projekte. Mes esame teisėjai ir turime juos vertinti. Visi turime aiškiai apibrėžtas roles. Tačiau būna žmonių, kurie su stebėtinai subtiliu Dievo įnoriu nesugeba į save pažvelgti iš šalies ir nemoka būti savikritiški. Neįsivaizduoju, kaip jiems gyventi kitose srityse, kai turi tokį sugebėjimą visur matyti save nepriekaištingu nugalėtoju. Bet kai tokį žmogų pamatai „Lietuvos talentų“ scenoje – tai stebina. Kai jis su tavimi pradeda ginčytis, tai pradeda erzinti. O kai jis pradeda ant tavęs pykti, tai darosi nepakeliama.
"Lietuvos talentai" teisėjai

Ne paslaptis, kad jauti silpnybę rokui ir gražioms merginoms. Ar sutinki, kad jei dalyvis atlieka roko kūrinį, o jei dar tai – daili mergina, Marijono simpatijos garantuotos?

– Nebijau to pripažinti. Manau, kad tai labai žmogiška ir tai vyksta absoliučiai visose gyvenimo srityse. Nesu kosmonautas ar technikas, kuris suka varžtą neįdėdamas į tai savo širdies. Kai mes kalbame apie pasirodymus scenoje, tai tas pats, kai mokytojai jiems labiau patinkantiems mokiniams kartais visiškai neobjektyviai rašo gerus pažymius. Kartais ir mes prarandame objektyvumą vertindami žmones, kurie tau tiesiog patinka. Bet aš nesakyčiau, kad tai tik roko atlikėjai ir gražios merginos. Simpatijas jauti ir dideles nuolaidas darai vaikams, labai droviems ir nuoširdiems žmonėms, nes tau jie tiesiog kelia šiltą ir jaukią emociją. Ir apskritai, kartais iš žmogaus, kuris spinduliuoja nepaaiškinamą aurą, reikalauji mažiau nei iš kito, galbūt gabesnio ir racionalesnio. Kita vertus, kai matai, kad žmogus gabesnis, iš jo daugiau ir reikalauji.
Saulius Urbonavičius-Samas, Marijonas Mikutavičius

– Ką patartumėte etatiniams dalyviams, kurie metai iš metų ateina į „Lietuvos talentus“ bandyti savo laimės ir juokina publiką?

– Jei tai nebalansuoja ties tam tikra liga... Mes tokius dalyvius vadiname „frykais“, lietuviškai tai turbūt išsišokėliai, klounai, keistuoliai. Jie yra šou dalis. Žmonės tuo ir įdomūs, kad ne visi sėdi su tobula laikysena prie fortepijono ir idealiai, profesionaliai, bet absoliučiai neįdomiai groja kokią nors melodiją.

Linksmi keistuoliai, kurie netgi po kelis kartus apsilanko mūsų projekte, man kartais būna netgi įdomesni. Televizine prasme, jie papuošia projektą. Dažnai jie būna drąsūs, įdomūs, neprognozuojami, komunikabilūs. Abejoju, ar jie kada nors gali nugalėti šį šou, bet kaip tam tikras šou balastas talentų laive puikiai dera.

– Kaip sekasi susidirbti su nauju vedėjų duetu Ramūnu Cicėnu ir Marium Repšiu?

– Mūsų santykis su jais nedidelis, nes jie visada užkulisiuose, o mes – prie stalo. Bet man susidarė įspūdis, kad jie labai greitai progresuoja. Suprantu juos, nes tai būtų tas pats, jei žmogų iš televizijos įmestum į teatrą tarp aktorių. Kai kurie dalykai būtų kol kas nesuprantami, reikėtų susivokti žanro taisyklėse, įgauti tam tikrą pasitikėjimą. Jie startavo gana flegmatiškai, bet bent jau po poros laidų įgavo pasitikėjimą ir dabar abu padaro tokių šou scenoje, kurie nenusileidžia patiems dalyviams. Marius Repšys iki ašarų juokina publiką. Jie atsipalaidavo ir pradėjo žaisti pagal televizijos taisykles. O jos yra gana paprastos - būk kiek įmanoma savimi ir nepergyvenk dėl nieko.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (18)