Darius Rakauskas

2023 metų gruodžio 31 dieną paskelbta skaudi žinia, kad mirė garsus teatro aktorius D. Rakauskas. Apie netikėtą netektį pranešė vyro artimieji.

Ne vieną vaidmenį sukūręs ir atlikęs D. Rakauskas daugelį metų padėjo neįgaliųjų bendruomenei. Vyras savanoriškai dalyvaudavo ne viename projekte, renginyje ar kitame užsiėmime.

Darius Rakauskas

Michailas Jablonskis

Jautriai apie garsių estrados hitų autoriaus M. Jablonskio mirtį 2024 metų birželio 13 dieną parašė Radžis Aleksandrovičius. Atlikėjas neslėpė, kad amžinojo atilsio išėjęs dainų autorius turėjo gerą širdį, buvo nuostabus žmogus ir tikras muzikantas – dainininkas, savo srities profesionalas.

Apie pažintį su scenos grandu pasisakė ir žinomas saksofonistas Juozas Kuraitis. Jis pasakojo, kad su M. Jablonskiu teko groti kartu renginyje, pridūrė, kad jis buvo puikus dainininkas.

Tuo tarpu klavišininkas Ilja Ropoport teigė, kad M. Jablonskis – žmogus legenda, jo „krikšto tėvas“ muzikoje, o žinoma virtuvės šefė Živilė Barusevičiūtė pridūrė, kad išliks tik geriausi prisiminimai, nes tokių šedevrų, kaip M. Jablonskis, daugiau nebus.

Michailas Jablonskis

Gintaras Zdebskis

2024 metų kovo 19 dieną pranešta apie ilgamečio radijo stoties „Lietus“ vadovo Gintaro Zdebskio mirtį.

G. Zdebskis nuo 2019 m. gruodžio 30 dienos paliko radijo stoties vadovo pareigas, planavo jėgas skirti asmeniniam verslui, nesusijusiam su žiniasklaida. 2020 metais balandį būtų sukakę 21 metai, kai jis dirbo „Lietuje“, tad teigė nusprendęs, kad toks laikas jau yra pakankamas.

Atsisveikini su G. Zdebskiu atvyko ir žinomi atlikėjai, o jo artimas bičiulis Žilvinas Žvagulis pasakojo, kad kartu su draugu planavo susitikti įrašų studijoje, tačiau tuo metu vyras jau jautėsi ne kaip.

„Bendravome telefonu, jis diktavo, ką man daryti, kalbėjome šeštadienį vakare, sekmadienį jo sesuo pranešė, kad jis išėjo. Aš pats radau jos praleistus skambučius, o Valinskas paskambinęs pasakė šią žinią. Jam tik spėjau dar pasakyti: „Tik nesakyk, kad jam blogai“, tokia nuojauta buvo. Tiesiog žinau, kokia situacija, vakar su sese išrinkome kostiumą, urną, šeima atsisveikino su kūnu. Gintaras buvo įdomus, darbštus, kitaip mąstė“, – sakė Ž. Žvagulis.

Gintaras Zdebskis

Gediminas Kirkilas

2024 metų balandžio 20 dieną pasiekė žinia apie buvusio Lietuvos premjero G. Kirkilo netektį.

G. Kirkilas buvo ryški politinė asmenybė, pastaraisiais metais, nebeidamas Seimo nario pareigų, aktyviai dalyvaudavo įvairiose laidose, dalindavosi įžvalgomis, komentuodavo aktualijas.

G. Kirkilas gimė 1951 metų rugpjūčio 30 dieną Vilniuje, čia įgijo vidurinį ir aukštąjį išsilavinimą. Nuo 1972 m. iki 1978 m. dirbo Paminklų restauravimo treste auksavimo, lipdybos, marmuro restauratoriumi. 1978 m. baigė Vilniaus pedagoginį institutą (lietuvių kalbą ir literatūrą), 1982 m. – Vilniaus aukštąją partinę mokyklą, 2004 – Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklą.

Nepriklausomybės metais jis buvo renkamas į Seimą, kur dirbo 8 kadencijas. 2004–2006 metais ėjo krašto apsaugos ministro pareigas, 2006–2008 – ministro pirmininko. 2001–2007 metais tapo Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotoju, o 2007–2009 metais – pirmininku.

Gediminas Kirkilas

Paulius Jaskūnas

2024 metų balandžio 25 dieną mirė garsus bosistas, anksčiau grojęs ir grupėje „Žalvarinis“ – P. Jaskūnas.

Muzikantas bosistas grojo grupėse „Midnight Gents“, „Ugnėlakis“, „Žalvarinis“, kartu su Marijonu Mikutavičiumi, Jurga Šeduikyte ir kitais žinomais atlikėjais turėjo ne vieną muzikinį projektą.

Kiek vėliau Vilniuje buvo surengtas ypatingas koncertas P. Jaskūnui atminti. Jo metu scenoje pasirodė žinomo vyro artimi bičiuliai, kurie nestokojo gražių žodžių ir jautrių prisiminimų.

„Mes tikrai prisimename Paulių. Prieš 19 metų pradėjome kartu groti, grojome 5 metus. Jis buvo įdomus vaikinukas. Pamenu, žiūrėdavome vienas į kitą ir suprasdavau, kad tu niekada nežinai, ką jis nori pasakyti iš tiesų. Už viską jam esu labai dėkinga“, – jautraus koncerto metu kalbėjo J. Šeduikytė.

Paulius Jaskūnas

Aušrys Kriščiūnas-Tynta

Daugybę žinomų žmonių sukrėtė 2024 metų birželio 28 dieną pasiekusi žinia apie visuomenininko, politiko, šoumeno A. Kriščiūno-Tyntos mirtį. Vyro gyvybė užgeso skaičiuojant 56-uosius metus.

A. Kriščiūnas-Tynta išgarsėjo su didelio populiarumo sulaukusia televizijos laida „Bentski šou“.

Vėliau vyrą buvo galima išvysti ir kituose TV projektuose, tokiuose kaip „Tegyvuoja karalius“, „Europa šou“, „Grand LT šou“. A. Kriščiūną-Tyntą dalis žiūrovų atsimena ir kaip realybės šou „Baras“ vedėją.

Garsus vyras savo jėgas buvo išbandęs ir muzikos versle: įkūrė grupę „Belmondo“ bei buvo grupės „Išjunk šviesą“ vadybininku. A. Kriščiūno-Tyntos balsą buvo galima išgirsti ir radijo laidose. Buvo radijo stoties „Ultra Vires“ vienas iš įkūrėjų, dirbo programų direktoriumi, krepšinio klubo „Aisčiai“ rinkodaros vadovu. Jis taip pat buvo vienas iš Kauno technologijos universiteto studentų sąjungos įkūrėjų ir pirmasis prezidentas.

Kiek vėliau žinomas vyras atsitraukė toliau nuo viešumo ir pasuko į politiką, tapo Kauno miesto tarybos nariu, o gyvenimą siejo su žmona ir sūnumi.

Aušrys Kriščiūnas-Tynta

Vitalijus Smackis

2024 metais, liepos 9 dieną pasiekė žinia apie užgesusią sporto trenerio, 47-erių V. Smackio gyvybę.

Po žinios vyro bičiuliai rašė užjaučiančius žodžius ir dalijosi prisiminimais. Vienas jų teigė, kad V. Smackis buvo atviras diskusijoms apie mitybą, motyvaciją, sportą, filosofiją, „sugriovė“ mitus apie maisto papildus ir nevengė duoti veiksmingų patarimų sveikatos klausimais.

Vitalijus Smackis

Dmitrijus Zaborskis

2024 metų rugpjūčio 13 dieną pranešta apie roko grupės „Rojaus tūzai“ buvusio nario, gitaristo D. Zaborskio netektį.

Žinomas vyras išgarsėjo praėjusio amžiaus pabaigoje, kai iš pradžių įkūrė grupę „Zaborland“, o vėliau prisijungė prie Povilo Meškėlos „Rojaus tūzų“. Tačiau ne vieną kūrinį kartu su grupe išleidęs gitaristas nutarė pasitraukti ir nuo 2004 m. žengė solinės karjeros keliu.

Nuo tada kartu su kitais žinomais atlikėjais jis sukūrė ne vienų puikų kūrinį, o štai Gražinos Baikštytės jubiliejaus proga įrašė jai skirtą dainą kartu su Mr. Jumbo. Visgi Lietuvoje gitaristas ilgai neužsibuvo ir savo paskutinius gyvenimo metus praleido Alikantėje, Ispanijoje.

Dmitrijus Zaborskis

Martynas Liudžius

2024 metų rugpjūčio 26 dieną pranešta apie 21-erių muzikos kūrėjo, dainininko M. Liudžiaus mirtį.

Fotomenininkė, žurnalistė Lilija Valatkienė pranešusi šią žinią teigė, kad vaikinas buvo labai talentingas, daug žadantis kūrėjas, gražus jaunuolis, svajojęs apie šviesią ateitį.

Ji paskutinis muzikos kūrinys, sukurtas pagal legendinio lietuvių skulptoriaus Antano Mončio ilgesingus švilpių garsus, suskambo per parodos „Užkalbėjimai“ atidarymą. Ši muzika skambėjo ir Palangos muziejuje iki paskutinės rugsėjo dienos.

L. Valatkienė priminė, kad M. Liudžius rašė muziką ir lemtingą naktį, kai šį pasaulį Prancūzijoje paliko A. Mončio sūnus, aktorius ir režisierius Žanas Kristofas Mončys. Moteris pastebėjo, kad vienas kito niekada nepažinę, jiedu susijungė amžinybėje, o muzika tapo ilgesio šaukliu.

Martynas Liudžius

Olegas Staniulionis

2024 metų rugpjūčio 30 dieną buvo atsisveikinta su buvusiu hiphopo pasaulio čempionu O. Staniulioniu. Apie skaudžią žinią pranešta šokių studijos „F.U“ socialinio tinklo paskyroje.

2006-ųjų hip hopo pasaulio čempionate drauge su kolegomis iš Lietuvos O. Staniulionis laimėjo Pasaulio čempionų titulą.

Hip hopo šokėjas dvejus metus dirbo Boriso Moisejevo komandoje Maskvoje, o vėliau, kartu su choreografu, žiūrovams pažįstamu iš projekto „Tu gali šokti“, Kęstučiu Baranausku liejo prakaitą „F.U.“ studijoje.

O. Staniulionis dalyvavo ir projekte „Šok su manimi“. Ant parketo jis sukosi su profesionalia šokėja Rūta Ramanauskaite,

„Nuo mažens norėjau šokti sportinius šokius. Su pavydu stebėdavau šokėjus. Būdamas devynerių vienas, be mamos, nuėjau į pramoginių šokių būrelį – deja, manęs nepriėmė. Taip pasirinkau gatvės šokius, o sportiniai šokiai liko tarsi nepasiekiama svajonė“, – tąkart pasakojo O. Staniulionis.

Olegas Staniulionis

Birutė Povilaitienė

2024 metų rugsėjo 5 dieną mirė velionio maestro Stasio Povilaičio žmona B. Povilaitienė, apie kurios netektį pranešė Tamara Zaiceva.

B. Povilaitienė amžinojo atilsio atgulė Palangos kapinėse greta savo mylimo vyro. Kaip rašė T. Zaiceva, ji buvo beprotiškai talentinga ir savo buvimu šalia padėjo skleistis talentams.

Birutė Povilaitienė

Renata Valiūnienė

2024 metų rugsėjo 21 dieną pasiekė liūdna žinia apie garsios gydytojos akušerės-ginekologės R. Valiūnienės, teisininko Rolando Valiūno žmonos mirtį.

R. Valiūnienė 1990-2020 metais dirbo Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, o nuo 2020-ųjų dirbo privačioje Baltijos-Amerikos terapijos ir chirurgijos klinikoje.

Atsisveikinimas su. Valiūniene įvyko Vilniaus Bernardinų bažnyčioje, Šv. Mykolo koplyčioje. Tarti paskutinį „sudie“ panoro ne tik velionės artimiausias žmonių būrys, bet ir talento gerbėjai. Susirinkusioje minioje buvo galima pamatyti ir ne vieną žinomą veidą – tiek iš politikos, tiek iš verslo, tiek iš kultūros srities. R. Valiūnienė savo asmenybe ir darbu palietė platų visuomenės ratą.

Renata Valiūnienė

Leokadija Aškelovičiūtė-Razmienė

2024 metų rugsėjo 29 dieną mirė legendinė Lietuvos primabalerina L. Aškelovičiūtė-Razmienė, kuriai buvo 85-eri metai. Apie jos netektį pranešė menotyrininkas Helmutas Šabasevičius.

Scenoje L. Aškelovičiūtė-Razmienė spindėjo nuo 1959 iki 1987 metų – beveik trečdalį šimtmečio link artėjančios profesionalaus baleto meno istorijos.

Tarti paskutinį „Sudie“ laidotuvių dieną gausiai rinkosi jos bendražygiai, draugai ir artimieji. Šalies baleto žvaigždė palaidota šeimos kapavietėje, sostinės Antakalnio kapinių Signatarų kalnelyje.

Aurora - Leokadija Aškelovičiūtė

Arvydas Sriubas

2024 metų spalio 2 dieną amžinojo atilsio iškeliavo grupės „Hiperbolė“ gitaristas, vienas iš įkūrėjų A. Sriubas.

Apie muzikanto mirtį socialiniuose tinkluose pranešė Zigmas Šileikis, kuris neslėpė, kad A. Sriubas buvo didelė lietuviškos gitarinės kultūros epochos dalis, originaliai mastantis, nuostabus bliuzo gitaristas.

Arvydas Sriubas

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)