Svarbiausiam Lietuvos naujienų portalui DELFI viena ypač garsi moteris pasakojo, jog dizaineriai džiaugiasi, jei ji, gavusi pasiūlymą pasipuošti įvairiomis progomis, jį priima. Nepaslaptis, kad ir patys dizaineriai dažnai sulaukia prašymų papuošti vienam vakarui ir tokius prašymus dažniausiai patenkina.

„A“ lygio žvaigždėms – drabužiai nemokamai

„Man duoda sukneles ir tiek. Paprašo, kad vilkėčiau arba kai žinau, kad man reikia, paskambinu ir pasakau, ko reikia. Duoda su malonumu. Pinigų tikrai niekas niekam nemoka. Visada gražinu. Kam man ta suknelė, ką su ja daryti? Juk dar sykį jos vilkėti negaliu. Dizaineriams tai – reklama. Beje, tai negalioja „C“ ir „Ž“ lygio įžymybių kategorijoms. Drabužius iš kūrėjų gauna tik „Premium“ ir „A“ sąrašo žmonės. Yra ir gerų viešo gyvenimo pusių“, – DELFI pasakojo garsenybė, į kurią kiekvieno vakarėlio metu nukreipiami fotografų objektyvai, aprašomi jos drabužių ansambliai, avalynė. Įžymybė neslėpė, jog kai kurios įmonės ar parduotuvės drabužius žvaigždėms tiesiog padovanoja.

- Jei žurnalistai neparašys, kas iš to, kad vilkėsi mados namų ar dizainerio kurtą suknelę?

- Apie ką neparašys? Mano nuotraukos neįdės? Na ką jūs... Mano nuotrauka vis tiek bus žiniasklaidoje, o jei ir neparašys, moterys pačios susižino, ką ta žvaigždė dėvi, dažnai net ir dizainerio braižą atskiria, ar būna mačiusios kolekcijų nuotraukas. Mano nuotraukos žiniasklaidoje būna visada. Ir net jei nerašoma, ką dėviu, vis tiek kūrėjui tai – labai didelė reklama.
Kiek esu su dizaineriais kalbėjusi, po mano pasirodymo viešumoje būna „bumas“ to modelio užsakymų.

- Jeigu mados namai padidina pardavimus, ar kūrėjo atlygis tau – suknelės ar kokio kito drabužio paskolinimas – nėra per mažas atlygis?

- Pinigų maišų niekas neturi. Žinau, kiek televizija žvaigždėms moka, taip, kad gal tiek to. Norai lieka norais, o galimybės – galimybėmis. Šalis maža, visi čia draugai. Jeigu turėčiau vilktis kokį š..., tada galbūt ir būtų aktualu, kad sumokėtų.

V. Jakučinskaitė: žvaigždės neturi pinigų vakarinei suknelei

Dizainerė Viktorija Jakučinskaitė DELFI pasakojo dažnai sulaukianti prašymų iš įžymybių aprengti vienam vakarui. Dažniausiai tokie prašymai yra tenkinami, mat tai – reklama kūrėjos vardui.

„Jeigu man patinka žinomas žmogus, jei man jis įdomus, pasikviečiu į savo fotosesiją ar kolekcijos pristatymą. Praktiškai visuose mano kolekcijų pristatymuose suknelėmis pasipuošia garsios moterys. Visą laiką norėjau aprengti Aliną Orlovą. Norėjau sukurti drabužius, kurie tiktų jos kūrybinei veiklai, nes ji nėra iš tų žmonių, kurie lankytųsi vakarėliuose. Man buvo įdomi Jurga Šeduikytė, sukūriau jai vestuvinę suknelę. Kūriau ir Agnei Jagelavičiūtei, Ievai Narkutei. Buvo labai malonu aprengti Eveliną Anusauskaitę, sukūriau jai suknelę, kuria ji vilkėjo Los Andžele. Tokie žmonės patys pas mane ateina. Vienas žmogus traukia kitą“, – DELFI pasakojo V. Jakučinskaitė.

Paklausta, ar iš tiesų klientai pageidauja drabužių modelių, kuriuos vilkėjo įžymybės, kūrėja sakė tokių tendencijų nepastebėjusi. Anot dizainerės, jos klientės – individualistės, todėl esą niekuomet neprašo aprengti taip pat, kaip garsenybę.

„Mano klientės yra subtilios. Nesu sulaukusi pageidavimų, kad kažkas norėtų įsigyti tokią pačia suknelę, kokią E. Anusauskaitė vilkėjo per savo vestuves. Parodau savo braižą, kūrybą, o klientai tą įvertina, žino, ką tu kuri ir ateina su savo pageidavimais. Tačiau norėčiau paminėti, kad bendradarbiavimas su įžymybėmis tikrai nėra tiesioginis kelias pardavimo link. Mano klientai niekada nekopijuoja, jie nori būti išskirtiniai, o aš nekuriu vienodų suknelių“, – tikino V. Jakučinskaitė.

Kūrėja mano, kad jauniems dizaineriams iš tiesų naudinga, jei jų kurtus drabužius vilki įžymybės, tačiau rinkos senbuviams sulaukti pageidavimų nemokamai papuošti įžymybę – ne visada malonu.
Viktorija Jakučinskaitė ir Eglė Jackaitė

„Ne visada patinka tai, kad bet kokia žvaigždė gali paskambinti ir prašyti konkrečios suknelės. Būna ir nelabai malonu... Yra žmonių, kuriuos aš norėčiau papuošti, tačiau yra ir tokių, kurie skambina ir pareiškia, kad tiesiog turiu paskolinti suknelę. Investuoju pinigus, darbą, drabužis būna dėvimas ir kaip jį paskui parduoti? Tie drabužiai, kurie būna dėvimi kokiame vakarėlyje ar pasirodyme, nebegali būti parduodami. Tenka tokias sukneles pasilikti kaip pavyzdį, nors drabužio savikaina labai didelė. Arba tokia suknelė keliauja toliau – į žurnalų fotosesijas, ją filmavimų metu vilki TV laidų vedėjos“, – atviravo kūrėja.

V. Jakučinskaitė mano, kad Lietuva – neturtinga šalis, todėl dizaineriai pasiuva tik po vieną tos pačios kolekcijos modelį. Anot jos, turtingi užsienio kūrėjai pagamina daugybę tos pačios kolekcijos kopijų, gali sau leisti ir tai, kad visa nauja kolekcija keliautų iš vienos žurnalo redakcijos į kitą, į televiziją, o taip pat būtų vilkimi ant raudonojo kilimo.

Lietuvoje sukuriamas modelis, pasiuvamas drabužis, pakabintas ant pakabos jis fotografuojamas, nufilmuojamas ir tik tada parduodamas. Užsienyje yra kitaip. Dizaineriai ten turi daugiau resursų ir gali sau leisti prabangą. Mūsų šalis maža, maža ir rinka, todėl negalime sau leisti tokių dalykų“, – pasakojo dizainerė.

V. Jakučinskaitė pasakojo ne kartą mačiusi, kaip skolinti ar nuomoti drabužiai atrodo po fotosesijų ar švenčių, kuomet buvo dėvimi. Dažniausiai dizainerių kūriniai sutepami pudra, ištampomi siūlai. Tokie drabužiai netenka prekinės išvaizdos ir jei kūrėjas ketina jį parduoti, tenka mažinti kainą.

Viktorija mano, jog tai, kad jos kolekcijų suknelės skolinamos fotosesijoms, televizijai, dėvimos įvairiuose renginiuose, nėra reklama. Anot kūrėjos, tai – vardo stiprinimas, prestižo įspūdžio kūrimas.

„Jeigu keletą kartų aprengsi žvaigždę, nieko gero iš to neišeis. Bendradarbiauti su žinomomis asmenybėmis reikia nuolat ir daug metų. Tik tokiu būdu pavyksta būti matomu. Tikrai nebus taip, kad aprengsite porą kartų garsenybę ir pasipils klientų užsakymai“, – patirtimi dalijosi V. Jakučinskaitė, kuriant jau dešimtmetį. Jos sukurtas prekės ženklas „Tiulio fėja“ gyvuoja šeštus metus.

Tiesa, Viktorija pastebėjo, kad Lietuvoje įžymybės uždirba nedaug. Būtent dėl šios priežasties, aiškino pašnekovė, garsenybės yra priverstos bendrauti su dizaineriais, kad galėtų skolintis drabužius įvairioms progoms.

„Lietuvoje žvaigždės uždirba tiek, kiek paprasti žmonės. Iš kur jie turės pinigų vakarinei suknelei? Tai investicija, o suknelė gali kainuoti tiek, kiek jie uždirba per mėnesį. Iš to „biednumo“ jiems reikia draugauti su visais dizaineriais ir kiekvieną kartą prašinėti, kad duotum vieną ar kitą rūbą“, – atskleidė V. Jakučinskaitė.

Tiesa, dizainerė sakė, jog atsiranda klienčių, kurios susigundo renginiuose dėvėtomis suknelėmis ir nusiperka jas su didele nuolaida. Nenupirktos suknelės lieka kaip pavyzdžiai, kuriuos moterys, užsukusios pas Viktoriją, gali pasimatuoti.

L. Salasevičius: suknelės neskolinu žvaigždei, kuri man nepatinka

Dizaineris Liutauras Salasevičius mano, kad jei jo kurtas sukneles iškilminguose renginiuose vilki žinomos moterys, tai yra puiki reklama. Žinomas kūrėjas tikino, kad tokia praktika egzistuoja visame pasaulyje.

Paklaustas, kaip dažnai sulaukia prašymų paskolinti suknelę, dizaineris sakė dėmesio sulaukiantis prieš „Sidabrines gerves“, Vienos pokylį, TV sezonų atidarymo šventes ir kitas panašias iškilmes.

Pasiteiravus, ar pats žinomoms damoms siūlo savo paslaugas prieš renginius, Liutauras patikino dažniausiai to nedarantis.

„Kiekvieną kartą suknele papuošiu tą moterį, kuri į šventę ar vakarėlį eina kartu su manimi. Kiekvieną kartą tenka ką nors sugalvoti. Tai yra mano vizitinė kortelė. Tos moterys, kurios paprašo aprengti vienam vakarui, sukneles gražina, nepasilieka sau. Čia juk ne Holivudas“, – pasakojo dizaineris.

Liutauras pasakojo, kad žinomoms damoms skolina sukneles iš kolekcijos – specialiai vienam vakarui naujo drabužio dizaineris nesiuva.
Liutauras Salasevičius ir Vita Jakutienė

„Žvaigždės dažniausiai neprašo pasiūti naują suknelę, skolinasi iš kolekcijos. Dažniausiai susitariame, nes abiems pusėms iš to yra nauda. Kolekcijoje yra suknelių, kurios niekada neiškeliautų iš spintos. Man smagu, kai viešuose renginiuose žinomos moterys pasipuošia mano darbais, fotografuojasi. Jeigu suknelė kartą viešumoje jau yra vilkėta, dar sykį kitam renginiui tos pačios suknelės žinomoms moterims neskolinu. Neskolinu žvaigždei, kuri man nepatinka. Esu porą prametę, tačiau manau, kad tai – mano reikalas“, – kalbėjo dizaineris.

Paklaustas, ar kada pastebėjo tendenciją, kai su jo kurta suknele viešumoje pasirodžius garsiai damai, to paties modelio pageidautų ir klientės, L. Salasevičius tikino to nepajutęs.

„Būna graži suknelė ir negeidžiama žvaigždė. Suknelė sugadinta... Tačiau tokio dalyko, kad kažkam viešumoje pasirodžius su suknele, to paties modelio visi norėtų, tikrai nepastebėjau. Be abejo, yra detalių, kurių klientės pageidauja. Tiesa, buvau Oksanai Pikul paskolinęs suknelę fotosesijai. Praėjus šiek tiek laiko buvo atėjusi klientė su straipsnio iškarpa, kurioje – Oksana vilki mano suknelę. Klientė pageidavo tokios pačios. Neneigiu, kad sulaukiu tokių klienčių, bet tai – pavieniai atvejai“, – DELFI pasakojo jis.

L. Salasevičius, kaip ir V. Jakučinskaitė, turi pagaminę po vieną savo kolekcijų modelį. Dėl šios priežasties dizaineris suknelių iš kolekcijų neparduoda – skolina arba nuomoja.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (111)