Kaip rašoma portale alfa.lt, R Kulvinskytė tikina, KET pažeidimų padariusi ne tyčia, o iš nežinojimo. Pasak moters, 2021 m. spalio 15 d. už KET pažeidimus lenkiant kitus automobilius jai buvo atimta teisė vairuoti tris mėnesius, o praėjus šiam laikotarpiui ji manė, kad teisė vairuoti grįžta savaime, – kad tokiu atveju reikia dalyvauti mokymuose ir gauti atitinkamą pažymą, jai esą nebuvo išaiškinta, o policija ar „Regitra“ taip ir nepranešė, kad net ir praėjus trims mėnesiams ji neturi teisės vairuoti.
Na, o praėjusių metų spalį R. Kulvinskytė pareigūnams įkliuvo be teisių ir dar be automobilio techninės apžiūros. Jai skirta 300 eurų bauda, taip pat uždrausta 6 mėnesius vairuoti.
Kelias įmones valdanti žinoma moteris vairavo automobilį „Mini“. Remdamasi tuo, kad teisės jai reikalingos dėl darbo (vykti į komandiruotes visoje Lietuvoje) bei dėl vaikų priežiūros, Rimantė policijos sprendimą apskundė teismui. Baudos ji neginčijo, tik prašė palikti jai teisę vairuoti, rašoma alfa.lt portale.
Kas laukia siekiant atgauti teises?
Kaip rašoma portale teisės.lt, patyrusiam vairuotojui netekus teisių reikia išklausyti specialų kursą ir gauti pažymą, su kuria galima atgauti vairuotojo pažymėjimą.
Pirmiausia reikia išklausyti 45 minučių trukmės bendrąjį teorijos mokymo kursą, tuomet išklausyti 90 minučių trukmės psichologijos kursą, paskui 45 minutes individualiai (su psichologu) analizuoti padarytą (-us) Kelių eismo taisyklių pažeidimą (-us), už kurį (-iuos) buvo taikyta administracinė atsakomybė. Taip pat atlikti 45 minučių trukmės praktinio saugaus, ekonomiško ir ekologiško vairavimo mokymą, vairavimą slidžia kelio danga. Ir galop atlikti žinių patikrinimo testą.
R. Kulvinskytės skundą Vilniaus miesto apylinkės teismas gruodžio pradžioje atmetė. Netrukus paaiškėjo, kad nutartis nebuvo apskųsta ir įsiteisėjo gruodžio 27 d.