„Tai buvo vienintelis kartas, kuomet kažkam nepatiko mūsų išrinktas vardas. [Civilinės metrikacijos skyriaus] darbuotoja pagąsdino mus, kad tokio vardo neregistruos. Sakė negadinti vaikui gyvenimo su tais dviem vardais. Aš jai paaiškinau, kad mano pačios vardas dvigubas ir aš juo visada labai didžiavausi. Savo tėvams visko galiu pasakyti – ir gero, ir blogo, tačiau vardą sugalvojo tikrai man labai tinkantį. Aš jį labai myliu. Ji toliau prieštaravo ir sakė, kad nemano, jog toks vardas man patiko visada. Tačiau vėliau, kai argumentavome, kad tokių vardų kaip mūsų dukters jau yra, kaip ir nebeliko, ką spręsti“, – laidoje „Labas vakaras, Lietuva“ pasakojo F. M. Leščiauskaitė.

Laidoje ji taip pat pasidalijo apie tai, kokią įtaką aplinkiniai žmonės daro renkant savo atžalai vardą.

„Buvome sugalvoję kelis. Tačiau įvyko tokia komiška situacija. Išgirdome, kad vienas žmogus, kuris mums nelabai patinka, savo dukrą pavadino vienu vardu iš mūsų sąrašo – tad atkrito iškart. Taip jau būna, kad vardus siejame su žmonėmis, kurie mums patinka arba ne. Dukrytės tėtis paskui pasiūlė vardą Pasaka. O Jūra šmėžavo visur. Juokavome, jeigu pavadinsime tik Jūra, vaikai ims pravardžiuoti – Jūra rūra. Nusprendėme, kad ta Jūra turi plaukti šalia kito vardo. Kurį laiką buvome sugalvoję šių dviejų vardų derinį, bet tylėjome iki paskutinės sekundės. Galvojome, o jeigu gims ir pamatysime, kad netiks? Jeigu iš veido ji bus visiška Zosė? Niekam nesakėme, nešiojomės, o kai gimė, supratome, kad ji yra Pasaka Jūra ir niekaip kitaip“, – atviravo mama.

Fausta Marija Leščiauskaitė

Pasiteiravus, kokias asociacijas tėveliams kelia šis dvigubas vardas, žinoma moteris paaiškino tikinti, kad jis pranašauja pasakišką gyvenimą.

„Mes labai norėjome lietuviško vardo, kuris būtų apie kažką gražaus. Mums Pasaka buvo tiesiog gražu. Man atrodo, kad žmogus vardui suteikia prasmę, o vardas žmogui. Pasakos vardas, tikiu, pranašauja pasakišką gyvenimą“, – LNK sakė ji.

Anot Faustos, visi sutikti žmonės, išskyrus civilinės metrikacijos skyriaus darbuotoją, išgirdę, kokį vardą su vyru išrinko savo vaikui, reaguoja su nuostaba.

„Visi grožisi ir svarsto, kodėl patys apie tokį nepagalvojo. Dažniausiai reakcijos geros. Suprantu, kad neturi patikti visiems. Neigiamų reakcijų girdėjome tik tą vienintelę. Kiek žmonių iš tikrųjų nesuprato šito vardo – kitas klausimas. Gal ir daugiau. Bet man atrodo, kad dauguma žmonių yra tiesiog mandagūs, turi normalius socialinius įgūdžius. Ir jeigu jiems nepatinka, pasilaiko nuomonę sau“, – tiki Fausta.

Nors vardas išties išskirtinis, anot žinomos mamos, Pasaka nėra vienintelis vardas Lietuvoje.

„Kadangi komunikuoju socialiniuose tinkluose, man buvo parašiusi kitos Pasakos mama. Ir dar vieną Pasaką žinome. Pasidomėjome šiais vardais, tai tikrai yra ir Pasakų ir Jūrų“, – kalbėjo ji.

Visą laidą, kurioje – ir vardo įregistravimo sunkumai, žiūrėkite žemiau:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (41)