Minios žiūrovų ir aistruolių visą savaitę stovėjo eilėse po 1-2 valandas, kad patektų į varžybas. Daugiausiai palaikymo sulaukė australų kylančios teniso žvaigždės Nickas Kyrgiosas ir Thanasis Kokkinakis, kurie parodė, kad gali sėkmingai kovoti teniso kortuose.

Netyla kalbos apie jaunų žaidėjų aroganciją, pasipūtimą ir nepagarbą aplinkiniams. Televizijos žiūrovai nematė, kas iš tiesų vyko kortuose. Stebint kovą gyvai nebuvo visai malonu matyti rėkaujančius irarogantiškus jaunus žmones, kurie buvo tildomi teisėjo daugybę kartų.

Latvijos tenisininkas Ernestas Gulbis (ATP-11), žaisdamas su Th. Kokkinakiu, neatlaikė įtampos ir negalėjo susikoncentruoti. Jis prašė teisėjų, kad būtų atkreiptas dėmesys į žiūrovus ir jo atžvilgiu laidomas replikas. „Prašyčiau trupučio pagarbos“, – E. Gulbis kelis kartus
replikavo publikai, bet tai jam nepadėjo laimėti. Jo nesėkmė buvo netikėta.

Šiais metais susirinkusi publika yra labai keista ir spalvinga, nors bilietai pabrango apie 20 procentų, jei lyginsime su 2014 metais. Prizų fondas išaugo net 7 milijonais – iki 40 milijonų. Šiais metais tikimasi, kad per 3 savaites į teniso turnyrą atvyks 700 tūkst. žiūrovų, kurie rengėjams padės surinkti daugiau nei 200 mln. AUD.

Tačiau ne visi teniso mylėtojai yra patenkinti tuo, kas vyksta kortuose ir prie jų.

Australian Open“ paskelbė, kad tenisas yra ne tik sportas, bet ir labai pelningas verslas. Šiais metais pasirodę nauji rėmėjai sujaukė nusistovėjusias pasaulinio garso prekinių ženklų, tokių kaip „Rolex“, „Jacob’s Creek“, „Kia“ strategijas. Nauji ženklai „Woolworths“ (prekybos centrų tinklas), „McDonald’s“ ar „Lindt“ yra orientuoti į labai jauną žiūrovą ir pasirinkta strategija įsileisti naujus rėmėjus patiko ne visiems.

Sprendimas paskutinę savaitę vieną iš pagrindinių arenų paversti miniatiūriniu Disneilendu sukėlė nuogąstavimus, kad respektabili sporto šaka su aristokratišku prieskoniu praranda savo spindesį ir tampa dar vienu masiniu renginiu. Ši savaitė parodė, kad jaunieji žiūrovai gali būti nevaldomi ir sukurti nemažai problemų.

Žaidėjų gaunamos pajamos yra labai didelės, todėl pasaulio teniso žvaigždės sau gali leisti labai daug. Po pasaulio turnyrus jie keliauja su didelėmis trenerių ir asistentų komandomis. N. Djokovičius ir kiti žaidėjai keliauja su žmonomis ir mažais vaikais. Jų komandos susideda iš 12-18 žmonių, kurie gyvena geriausiuose viešbučiuose ir moka labai didelius pinigus už privatumą ir apsaugą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (141)