„Didysis tenisas Melburne jau įsisiūbavo, bet visiškai netikėtai nu praėjusių metų, į viešumą iškilo tokie netikėti skandalai ir problemos, kad net patiems australams buvo didelė naujiena ir didieji teniso bosai tylėjo kaip žuvys, nesugebėjo atremti kilusio skandalo dėl žaidėjų papirkinėjimo ir sutartų reikalų“, – pasakojo Ž. Grigaitis.
Skandalas, kurį mini Žilvinas, kilo po to, kai britų žiniasklaida paviešino ilgai trukusį slaptą tyrimą: „Jis buvo paviešintas prasidėjus turnyrui. Nors buvo bandoma jį užčiaupti, net buvo daromas spaudimas spaudai, kad neviešintų šios informacijos arba tiesiog nekreiptų dėmesio“.
Kilus skandalui, netylėjo ir žymiausi teniso pasaulio grandai. „Vienas po kito prabilo žymiausi žaidėjai. Novakas Džokovičius ir Andy Murray viešai pasisakė apie papirkinėjimus ir siūlomus labai didelius pinigus tam, kad praloštų varžybas ar panašiai. Džokovičiaus karjeros pradžioje per tarpininkus jam buvo siūloma 290 tūkst. JAV dolerių tam, kad pralaimėtų tam tikras varžybas. A. Murrau apie didžiules problemas kalbėjo jau prieš metus, tiesiog tąkart trumpam buvo nutildytas“, – pasakojo Ž. Grigaitis.
Anot verslininko, tenisas yra labai brangus sportas ir jei žaidėjas nepakliūna į dvidešimtuką ar bent penkiasdešimtuką, žaisti neturint turtingų rėmėjų yra praktiškai neįmanoma. „Remiantis BBC šaltiniais, Melburne gali būti 8-12 žaidėjų, kurie gali būti susiję su tam tikromis suktybėmis praeityje, – kalbėjo Žilvimas. – Tiesioginių įrodymų nėra, tačiau top žaidėjų gretose pastebėti keisti sutapimai ir statomų sumų dydžiai.“
Įtariama, kad net beveik pusė iš geriausiųjų tenisininkų penkiasdešimtuko gali būti įsipainioję į nešvarius piniginius žaidimus. „Buvęs Wimbildono čempionas Patas Cashas neatmeta galimybės, kad nemažai jaunų židėjų gali būti įsipainioję į didelį ir pavojingą žaidimą, kuriame pinigai – labia didelis akstinas. Jis pabrėžia, kad kuo toliau, tuo sunkiau išgyventi tik žaidžiant tenisą, nes konkurencija yra labai didelė. O dalyvavimas tokio lygio teniso turnyre, koks dabar vyksta Melburne, reikalauja ir didelių investicijų, tad nesunku susigundyti nešvariais pinigais.“
Žilvinas atviras – šįmet vykstantis turnyras jį ne daug kuo nustebino. Bene ryškiausias nuostabą keliantis įvykis – Rafaelio Nadalio pasitraukimas iš turnyro. „Tai vėl privertė visus atkreipti dėmesį į jį ir kalbos apie jo nestabilumą gali būti labai rimtos. Nors R. Nadalis yra vienas iš turtingiausių teniso žaidėjų pasaulyje, jis daugiau uždirba iš reklamos nei iš žaidimo, – skaičiuoja Žilvinas. – Per savo karjerą iš teniso jis uždirbo apie 100 mln. JAV dolerių, dar tiek ir iš reklamos.“
Dėmesingai žaidimą teniso kortuose sekantis Žilvinas nedrįso prognozuoti geriausiųjų pavardžių. Anot jo, visi rodo gerą fizinę formą. „Pagrindinis laimėtojas gaus 3,4 mln. Australijos dolerių. O visas Melburno teniso turnyro prizinis fondas siekia 44 mln., – įvardijo Ž. Grigaitis. – Bendras fondas tyra dešimčia procentų didesnis nei pernai.“
Tiesa, teniso turnyre rungiasi ne tik vyrai, bet ir moterys. „Vis abi žymiausios teniso pasaulio moterys, Serena Williams ir Maria Šarapova, finale nesusikaus. Jos susirungs ketvirtfinalyje, tad kažkuriai finalas taps nepasiekiamas, – pasakojo verslininkas ir grįžo prie vyriško teniso. – N. Džokovičius rodo gerą žaidimą, bet jo dvikova su Gilles Simonu parodė, kad jį galima nugalėti ir jis buvo labai netoli to, nors atsilaikė net keturias valandas trukusio žaidimo metu. Tuo jis patvirtino, kad tikrai yra numeris 1 vyrų teniso pasaulyje.“
Nuosekliai teniso čempionato akimirkas sekantis Ž. Grigaitis patikino, kad jau liko nebedaug iki jo finišo tiesiosios: „Kas iš Melburno išvyks su pirmuoju savo milijonu 2016 metais, paaiškės jau po savaitės“.