„Komisija buvo tarsi pasidalinusi į dvi dalis. Vieni vertino dalyvių profesionalumą ir atstovaujamo šokio kriterijų išpildymą, o kiti kreipė dėmesį į pasirodymo estetiką, kūno kalbą, gebėjimą perduoti idėją", - sakė E. Straleckaitė – Daugėlė.

Pirmą kartą profesionali sportinių šokių atstovė su gatvės šokiais susidūrė dar televizijos projekto „Šok su manim" metu. Tuomet jos partneriu tapo choreografas, IDO pasaulio hiphopo čempionas Kęstutis Baranauskas. Pašnekovė su šypsena prisimena, jog publikai pavyko pateikti sportinių ir gatvės šokių dermę atspindinčias kompozicijas, tačiau tai reikalavo nemenkų pastangų.

„Labai skyrėsi mano ir Kęstučio laikysena. Tam, kad partneris ant parketo netaptų „klaustuku", per treniruotes jam prie rankų net pritvirtindavau šluotą – ji trukdydavo Kęstučiui stovėti taip, kaip scenoje mėgsta gatvės šokėjai", - su šypsena prisiminė E. Straleckaitė – Daugėlė.

Ji neabejojo – sportiniai šokiai yra labai sudėtingi, todėl profesionaliam šokėjui lengviau pakartoti kitų stilių judesius.

„Žinoma, viskam reikia treniruočių ir darbo. Šokiai unikalūs tuo, kad stebint iš šono atrodo – viską gali nesudėtingai pakartoti. Bet tik pabandęs perteikti bent dalį iš šimtų per minutę sportininko ant parketo pademonstruojamų judesių supranti, jog be treniruočių vargiai ar kas pavyks", - pastebėjo E. Straleckaitė – Daugėlė.

Jos nuomone, bet kokių šokių atstovui reikia ne tik tobulai atitikti atlikimo technikai keliamus reikalavimus, bet ir mokėti valdyti veido mimiką, spinduliuoti charizmą.

Gatvės šokiams neabejinga ir N. Šiaudikytė, paauglystėje lankiusi šio stiliaus treniruotes. Vėliau gauti įgūdžiai jai pravertė planuojant savo pasirodymų choreografiją.

Kad suderintų dainavimą ir šokį, N. Šiaudikytė sporto klube atlieka balsą judesio metu stabilizuojantį pratimą.

„Jei tuo metu, kai treniruojuosi, patalpoje nėra daug žmonių, esantieji gali išgirsti mano solinį koncertą – dainuoju itin greitai eidama bėgimo takeliu", - su šypsena pasakojo atlikėja.

Ji tvirtino vertinanti bet kokį šokių stilių, jei tik jį pristato tos srities profesionalai.

Gatvės šokių virusu besimokydama mokykloje sirgo ir G. Rutkauskienė – Vasha. Ji ne tik lankė treniruotes, bet ir nešiojo šio stiliaus atstovų mėgstamus drabužius.

„Tuomet, kai aktyviai pradėjau reikštis muzikinėje scenoje, su šokėju Ryčiu Survila esame surengę ne vieną bendrą pasirodymą", - sakė dainininkė.

„Me Gusta" kasmet audringai mini šokių studijos, išugdžiusios ne vieną tituluotą gatvės šokėją, gimtadienį. Šių metų pabaigoje kolektyvui pavyko pasiekti itin reikšmingą pergalę – pirmą kartą Lietuvos istorijoje pasaulio IDO Hip-Hop čempionate laimėjo bronzos medalį. Iki to laiko didelių grupių (nuo 8 iki 24 žmonių) rungtyje didžiausias mūsų šalies atstovų pasiekimas buvo patekimas į geriausiųjų pasaulyje dešimtuką.

„Bronza mums buvo netikėta, nes nieko panašaus per 13 dalyvavimo čempionate metų nebuvo pavykę pasiekti. Šokėjai konkursui tikrai daug ruošėsi, treniruočių salėje praleido visus savaitgalius. Bet jų pastangos pasiteisino – pačioje sudėtingiausioje kategorijoje buvo laimėti medaliai", - sakė R. Survila.

Su dviem medaliais iš varžytuvių tuomet grįžo ir šios studijos atstovas Dovydas Girdauskas. Jis Hip-Hop Battle ir Hip-Hop Adults kategorijose pelnė trečiąsias vietas.

Tąkart čempionatas šešias dienas vyko Danijoje. Jame dalyvavo 29 valstybių šokių studijos, delegavusios į konkursą 2848 šokėjus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)