Paskutinę praėjusių metų dieną Alytaus pataisos namuose susituokė 26 metų Valentinas Goris, už Panevėžio verslininko Valdo Arbataičio nužudymą nuteistas 14 metų kalėti, ir "Laisvo laikraščio" žurnalistė Giedrė Gardauskienė. Jų santuokos liudytojas buvo skandalingasis Seimo narys Vytautas Šustauskas, kurio neoficialia atstove spaudos kaip tik ir įvardyta nuotaka.

Alytaus pataisos namų direktorius Kęstutis Jasmontas teigia, kad vestuvės nebuvo prašmatnios, nuotaka nevilkėjo baltos suknelės. "Iš civilinės metrikacijos skyriaus atvykusi darbuotoja tiesiog įregistravo jų santuoką, ir viskas. Kunigo į sutuoktuves niekas nekvietė", - LŽ tvirtino Jasmontas.

Anot pataisos namų direktoriaus, Šustauskas jauniesiems buvo atvežęs šampano, o pataisos namų darbuotojams konjako, tačiau pagal Kalėjimų departamento patvirtintas taisykles alkoholinių gėrimų nebuvo leista gerti. "Seimo narys taip ir neatsiėmė šampano ir konjako. Visa tai teks sunaikinti. Sutuoktiniams ar liudytojui jokių išimčių nebuvo padaryta. Tuokėsi kaip ir kiti nuteistieji", - LŽ aiškino Jasmontas.

Po sutuoktuvių svečiai ir sutuoktiniai turėjo dviejų valandų trumpalaikį pasimatymą. Svečiai ir jaunieji gėrė sultis ir valgė šventinį tortą. Vėliau jaunai šeimai buvo skirtas dviejų parų ilgalaikis pasimatymas.

Panevėžio apygardos prokuratūra nustatė, kad bendrovės "Linas ir viza" vadybininką Arbataitį prie garažo Panevėžyje, Margirio gatvėje, 1996 metų kovo 11-osios vakarą užpuolė Goris, A.Augėnas ir E.Gritėnas. Užpuolikai ketino pagrobti apie 100 tūkstančių litų kainuojantį automobilį "Subaru Legacy". Nusikaltėliams pasipriešinęs Arbataitis mirė ligoninėje nuo daugybinių galvos traumų.

Vėliau ekspertai nustatė, kad kojomis ir kastetu jam buvo suduota apie 30 kartų. Liudytoja V.Mikalauskaitė tą vakarą, eidama iš darbo, pastebėjo dideliu greičiu važiuojantį prabangų Arbataičio automobilį. Jį vairavo į Gorį panašus asmuo. Šis automobilis, praėjus pusmečiui po verslininko nužudymo, rastas sudegintas Pasvalio rajono miške.

Nužudymo vakarą mieste policijos pareigūnai atsitiktinai buvo sustabdę BMW vairavusį Gorį. Jo automobilyje rastas kastetas, kaip vėliau paaiškėjo, priklausė Gritėnui. Ant šio kasteto ekspertai rado Arbataičio kraujo. Du įslaptinti liudytojai teigė, kad kastetą Gritėnas buvo paskolinęs Goriui, o šis jį panaudojo užpuldamas verslininką.

Panevėžiečiai Panevėžio apygardos teismo iš pradžių buvo išteisinti, tačiau Lietuvos apeliacinis teismas juos pripažino kaltais. Goriui buvo skirta 14, Gritėnui - 9, o Augėnui - 12 metų nelaisvės.

Nagrinėdama verslininko žudikų kasacinį skundą, išplėstinė Aukščiausiojo Teismo septynių teisėjų kolegija nustatė, kad pastarasis nedalyvavo žudant Arbataitį ir įpareigojo jį paleisti į laisvę.

Verslininko nužudymo bylą tyrė Panevėžio apygardos prokuroras Gintaras Sereika. Įtarta, kad šio teisėsaugininko nužudymą galėjo užsakyti būtent Goris, priklausęs nusikalstamai Panevėžio "Tulpinių" gaujai. Gorio kaltės dėl prokuroro nužudymo teisėsaugininkams įrodyti vis dėlto nepavyko.