„Turtas išlieka gyvas iki trečios kartos“, – šis posakis, arba bent jau nuomonė, skamba panašiai bet kuria kalba. Posakis dažnai priskiriamas Andrew Carnegie‘ui, bet mintis esą šeimos turtas galiausiai iššvaistomas keliauja po visą pasaulį. Panašią mintį esą turtas neišgyvena trijų kartų skleidžia įvairūs italų, kinų, japonų ar škotų priežodžiai bei patarlės.
Bet didžiulių turtų bei žiojinčios nelygybės eroje vargu ar artimiausiu metu tai gresia 25-iems turtingiausiems pasaulyje šeimų klanams, kurie valdo 1,1 trln. JAV dolerių turtą (žr. pateikiamus grafikus), rodo „Bloomberg Billionaires Index“ duomenys.
Ir panašu, kad bet koks apskaičiavimas toli gražu neatskleidžia tikrojo rodiklio. Tokių šeimų kaip Rothschildai ar Rockefelleriai turtas pernelyg išsklaidytas, kad galėtų būti įvertintas. Tikrąjį daugelio dinastijų turto mastą dėl jo pobūdžio sudėtinga įvertinti ar patikrinti teisingai. Todėl reitinge nėra šeimų klanų, kurių turto šaltinį šiuo metu sudėtinga patikrinti arba jeigu jis kyla pirmiausia iš valstybės, pavyzdžiui, išsiplėtusios šalį valdančios karališkosios Saudo Arabijos šeimos. „Bloomberg“ šeimų turtų kategorijose nėra ir pirmosios kartos turtų ir tų, kurie atitenka vieninteliam paveldėtojui.
Kai kurie milijardieriai renkasi kitokį kursą. Billas Gatesas ir Markas Zuckerbergas yra vieni iš tų verslininkų, kurie yra pasirašę Warreno Buffetto sumanytą iniciatyvą „Giving Pledge“, įpareigojančią bent pusę sukaupto turto po mirties palikti labdaros organizacijoms.