Rugsėjo pradžioje vykę rinkimai rytinėse Vokietijos žemėse – Tiuringijoje ir Saksonijoje – parodė, kad parama populistinėms partijoms smarkiai šoktelėjo, o tai skausmingai smogė valdančiajai koalicijai Berlyne ir sukėlė dar daugiau neapibrėžtumo dėl Vokietijos galimybių pritraukti investicijų.

Vos po dienos didžiausia šalies automobilių gamintoja „Volskwagen AG’ „numetė bombikę“, kai pareiškė norinti nutraukti dešimtmetį galiojusį darbo susitarimą ir galimai uždaryti vietos gamyklas dėl sulėtėjusios paklausos.

Kiek vėliau koncernas BMW sumažino savo metines pelno prognozes, o „UniCredit SpA“ nustebino investuotojus ir vyriausybę įsigijusi 9 proc. „Commerzbank“ akcijų paketą.

„Nėra prasmės saldinti situacijos: Vokietija toliau atsilieka tarptautiniame kontekste“, –pramonės lobistinės grupės BDI pirmininkė Tanja Gonner rašė ataskaitoje, kurioje raginama imtis skubių veiksmų pagerinti šalies konkurencingumą ir iš esmės pertvarkyti pramonės galiūnę. Vokietijos pertvarka „kainuos mums visiems – ekonomikai, politikai ir visuomenei, – bet jei ji nebus pertvarkoma, tai mums visiems kainuos daug daugiau“, pridūrė buvusi įstatymų leidėja.