„Aš manau, kad tai pakenktų ir pačios „Veolia“ reputacijai, tad nemanau, kad imtųsi tokių drastiškų žingsnių. 100 proc. tokios galimybės neatmetu, bet toks sprendimas būtų neadekvatus ir neigiamai paveiktų arbitražo vertinimą“, - BNS sakė A. Sekmokas.

Pagal 2002 metų Vilniaus šilumos ūkio nuomos sutartį, jeigu šilumos kaina mažinama daugiau nei 10 proc., Prancūzijos koncerno „Veolia“ valdoma „Vilniaus energija“ turi galimybę pasitraukti iš šilumos ūkio.

Nors A. Sekmokas visiškai tokios galimybės neatmeta, tačiau prognozuoja, kad įmonė taip nedarys, mat tai pakenktų jos 100 mln. eurų vertės ieškiniui prieš Lietuvą Vašingtono arbitraže.

Sumažinus šilumos kainą, iki kitų metų balandžio iš „Vilniaus energijos“ bus susigrąžinta apie 6 mln. eurų, o likusią sumą - apie 18 mln. eurų - iš „Veolia“ teks išsireikalauti per teismą.

„Aš prognozuočiau, jog kai mes kreipsimės dėl tų 18 mln. eurų permokos grąžinimo, jie sakys, kad mes kreipėmės į teismą ir nesutinkame su priskaičiuotomis nepagrįstomis sąnaudomis, o pinigus grąžinsime, tik jeigu taip nuspręs teismas“, - BNS sakė A. Sekmokas.

Planuojama, kad nauja - mažesnė - šilumos kaina galios iki balandžio 1 dienos, iki kol baigsis „Vilniaus energijos“ nuomos sutartis.

Šilumos ūkį perėmus Vilniaus šilumos tinklams, planuojama kainą perskaičiuoti, taigi šiluma turėtų vėl brangti bent 0,48 cento, mat tiek iš šilumos kainos yra atimta už nepagrįstas sąnaudas. Tokiu atveju šilumos kaina siektų 4,36 cento (be PVM) už kilovatvalandę, arba 12,4 proc. daugiau nei dabartinė kaina.

Tačiau A. Sekmokas teigia, kad brangimas bus susijęs tik su permoka, o kitos dedamosios neturėtų didėti.

Kainų komisijai paskelbus, jog Prancūzijos koncerno „Veolia“ valdoma „Vilniaus energija“ 2012-2014 metais nepagrįstai gautą 24,3 mln. eurų viršpelnį privalo grąžinti vartotojams, maždaug penktadaliu sumažinant šilumos kainas, Vilniaus taryba trečiadienį patvirtino tiek pat mažesnes kainos dedamąsias.

Nauja kaina įsigalios nuo gruodžio 1 dienos.

Kiek konkrečiai sumažės kaina, paaiškės, kai „Vilniaus energija“ pagal naujas formules galutinai apskaičiuos tarifus, tačiau tikėtina, kad ji turėtų sumažėti apie 20 proc., nes Kainų komisija kiek anksčiau nustatė 23 proc. mažesnę projekcinę kainą - 4,23 cento su PVM už kilovatvalandę.

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Arvydas Darulis posėdyje teigė, kad nauja kaina galios iki kovo 31 dienos, o šilumos ūkį perėmus savivaldybės valdomiems Vilniaus šilumos tinklams, bazinė kaina bus skaičiuojama iš naujo.

„Vilniaus energija“ kainas apskaičiuoti ir paskelbti turi iki lapkričio 25 dienos. Bendrovės atstovas Nerijus Mikalajūnas BNS sakė, kad įmonė kainas apskaičiuos, kaip reikalauja taisyklės.

Savivaldybė skaičiuoja, kad standartinis 60 kvadratinių metrų butas per šildymo sezoną dėl mažesnės kainos sutaupys apie 80-90 eurų.

Siekiant grąžinti vartotojams 24,3 mln. eurų permokėtų lėšų, Kainų komisija spalio viduryje sumažino „Vilniaus energijos“ projekcinę šilumos energijos kainą 23,2 proc. iki 3,88 cento už kilovatvalandę.

Komisijos pirmininkė Inga Žilienė tuomet teigė, kad per keturis mėnesius iki balandžio, kai baigiasi šilumos ūkio nuomos sutartis su „Vilniaus energija“, preliminariais skaičiavimais, vilniečiams turėtų grįžti apie 6 mln. eurų.

Tačiau kokia šilumos kaina bus po balandžio, kol kas neaišku, nes šilumos ūkį perėmę Vilniaus šilumos tinklai pirmiausiai turėtų prisiteisti likusią sumą iš „Vilniaus energijos“.

2017 metų balandį baigiasi Vilniaus šilumos tinklų ir „Vilniaus energijos“ šilumos ūkio nuomos sutartis - įmonė pasitrauks iš šilumos tiekimo rinkos Vilniuje.

Kainų komisija rugsėjį paskelbė, jog „Vilniaus energija“ 2012-2014 metais nepagrįstai gavo 24,3 mln. eurų viršpelnio.

„Vilniaus energija“ aprūpina šiluma apie 80 proc. Vilniaus pastatų, kuriuose gyvena apie 90 proc. miesto gyventojų.