"Aš manau, kad įvykiai apskritai ne iš to galo vystosi. Pirmiausia reikia išsiaiškinti, ką norime ir su kuo norime statyti. O po to jau svarstyti detales, proporcijas ir visa kita. Aš manau, kad šitą derybų rezultato ir įstatymo pataisų svarstymą reikia atidėti, neskubėti, paskelbti moratoriumą", - DELFI antradienį sakė A.Brazauskas.

Klausiamas, kaip vertina Vyriausybės ir VST valdančios "NDX energija" derybininkų pasiektą rezultatą, pagal kurį nacionalinį investuotoją į naują atominę elektrinę siūloma kurti ne "Lietuvos energijos", o naujos patronuojančios bendrovės pagrindu, A.Brazauskas teigė patį principą vertinąs teigiamai.

Tačiau tai, anot A.Brazausko, tėra detalės ir Seimo žvilgsnis dabar turėtų krypti ne į jas, o į pačią esmę.

"Manau, kad ir Seimui būtų lengviau svarstyti įstatymų pataisas ir visas kitas detales, jei būtų žinoma, kas ir kaip konkrečiai bus statoma", - sakė A.Brazauskas.

A.Brazauskas jau ir anksčiau buvo išsakęs abejonių dėl nacionalinio investuotojo sudarymo projekto, taip pat -–ir dėl pačios naujos atominės elektrinės statybos.

Reaguojant į šias abejones LSDP buvo įkurta Energetikos komisija, kuriai pavesta vadovauti A.Brazauskui.

Paklaustas, ar minėta partinė komisija yra pateikusi ar žada pateikti savo vertinimą, A.Brazauskas teigė apie šios vidinės komisijos posėdžius žiniasklaidai informacijos neteiksiantis.

"Partijos komisija nėra kažkoks juridinis darinys. Mūsų balsas daugiau patariamasis. (…) Savo patarimą aš jau jums pasakiau", - teigė A.Brazauskas.

Seimui penktadienį bus pateiktos Atominės elektrinės įstatymo pataisos, numatančios, kad nacionalinis investuotojas būtų kuriamas patronuojančios bendrovės „Leo LT" pagrindu.

Šias pataisas Vyriausybė siūlys svarstyti ypatingos skubos tvarka.

Vyriausybė prašys Seimo taip pat atskiru nutarimu pareikšti nuomonę dėl derybų rezultato, pagal kurį 62 proc. "Leo LT" akcijų valdys valstybė, likusius 38 proc. – VST valdanti privati bendrovė "NDX energija".

Kai kurie ekspertai bei politikai yra išsakę abejonių dėl to, kad šiuo metu siūlomas modelis neužtikrina garantijų, jog nacionalinis investuotojas tikrai statys naują AE. Be to, pasigendama ir saugiklių, laiduojančių, kad privatūs investuotojai nepasitrauks iš projekto anksčiau laiko.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją