Per pastarąjį pusmetį ji gavo aštuonias paraiškas prie dujų perdavimo tinklo prijungti biometano jėgaines.

Pasak operatorės, stambios pramonės įmonės ir nauji rinkos dalyviai itin aktyviai nagrinėja galimybes įrengti biodujų jėgaines, prijungti jas prie dujų perdavimo sistemos ir pagamintą biometaną tiekti vietos ir užsienio rinkai, dalyvaujant kilmės garantijų prekyboje.

„Norime sudaryti kuo patrauklesnes sąlygas ir pašalinti nuo mūsų priklausančias kliūtis, kad gerai išvystyta dujų infrastruktūra būtų naudojama ne tik įprastų dujų, bet ir atsinaujinančios energijos – biometano ir vandenilio transportavimui“, – pranešime sako „Amber Grid“ generalinis direktorius Nemunas Biknius.

Skaičiuojama, kad jei jėgainių prijungimo prie dujų perdavimo sistemos paraiškas pateikę verslai įgyvendintų savo projektus ir nuolat maksimaliai panaudotų pajėgumus, jų transportuojamas žaliųjų dujų kiekis sudarytų apie 0,7-0,8 teravatvalandės (TWh) arba 2-3 proc. viso Lietuvoje per metus suvartojamo dujų kiekio.

Operatorės teigimu, nacionalinio biometano sektoriaus vystymosi potencialą sustiprino pavasarį patvirtintas Alternatyvių degalų įstatymas. Jame numatyta, kad 2030 metais transporto sektoriuje bus naudojama 15 proc. atsinaujinančios energijos išteklių.

Siekiant išsiaiškinti kuo daugiau biodujų rinkos ir veiklos aspektų bei gerinant sąlygas biometano gamintojams jungtis prie perdavimo tinklo, „Amber Grid“ šiuo metu vykdo rinkos apklausą.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)