Laiške klientams „Enefit“ rašė, kad dėl „techninių kliūčių“ nepavyko laiku suformuoti mokesčio, todėl jis anuliuojamas. Bendrovė komentavo „Delfi“, jog tai paveikė maždaug dešimtadalį sutartis keitusių klientų.

„Šis techninis nesklandumas susijęs su smulkia sistemos klaida, kuri neleido mažai daliai klientų ilgą laiką į sąskaitą įtraukti rezervavimo mokesčio.

Todėl maždaug dešimtadaliui klientų, šiemet keitusių arba nutraukusių elektros tiekimo sutartis, mokestį nusprendėme anuliuoti“, – sako „Enefit“ privačių klientų komunikacijos ir rinkodaros vadovė Ieva Krikštopaitytė.
Bendrovės laiškas klientams

Skelbta, dalis vartotojų nesutinka su šiuo mokesčiu ir „Delfi“ anksčiau aprašė teisės ekspertų nuomones šiuo požiūriu.

„Enefit“ atstovė patvirtino, jog rezervacijos mokestis buvo numatytas tik dalyje anksčiau siūlytų ilgalaikių (72 ir 84 mėn.) sutarčių.

„Jis susijęs su išlaidomis fiksuotos kainos garantavimui ir draudimui bei mūsų įsipareigojimais partneriams, kadangi šie planai yra tiesiogiai susieti su investicijomis į naujų vėjo parkų statybas“, – aiškino atstovė.

Pasak jos, pasikeitus reguliavimui, tokių ilgalaikių sutarčių bendrovė nebesiūlo. Visi kiti fiksuotos kainos planai nei iki šiol, nei dabar neturi apribojimų ar numatytų mokesčių, kurie būtų taikomi nutraukiant ar keičiant sutartis anksčiau nei sutarties galiojimo pabaiga.

„Šiuo metu turime virš 90 tūkst. klientų, kurie pasirašė ilgalaikes (72 ir 84 mėn.) fiksuotos kainos tiekimo sutartis.

Didžioji mūsų klientų dalis atėjo kartu su antrąja rinkos liberalizacijos banga ir tuo metu beveik visi jie fiksavo kainas, kurios tada siekė apie 18 centų už kilovatvalandę“, – teigė I. Krikštopaitytė.

Šiuo metu bendrovė siūlo biržos planą „Laisvas“ ir tris fiksuotus planus.

Nepriklausomo elektros tiekimo rinkos pasiskirstymas:

Lietuvos energetikos agentūra (LEA) antradienį skelbė, kad nepriklausomų elektros tiekėjų siūlomų planų su 24 mėn. fiksuota elektros energijos kaina per savaitę tarifai pasikeitė taip: „Ignitis“ juos sumažino 1 proc. ribose, o „Elektrum Lietuva“ ir „Enefit“ kainų nekeitė.

12 mėn. fiksuotos elektros energijos kainos planų tarifai pasikeitė mažiau: „Ignitis“ apie 1 proc. sumažino tik dviejų laiko zonų naktinį tarifą, o „Elektrum Lietuva“ ir „Enefit“ kainų nekeitė.

Šiuo metu 6 mėn. kainos fiksavimo planus siūlo du tiekėjai („Elektrum Lietuva“ ir „Enefit“), 12 mėn. ir 24 mėn. kainos fiksavimo planus – visi trys tiekėjai.

Tiekėjų siūlomos 24 mėn. fiksuotos elektros energijos kainos planų tarifai yra 25–33 centų už kWh (vienos laiko zonos) ir 18–34 centų už kWh (dviejų laiko zonų).

Planų su 12 mėn. elektros energijos kainos fiksavimu tarifai yra 24–30 centų už kWh (vienos laiko zonos) ir 17–31 centų už kWh (dviejų laiko zonų).

Liepą nebelieka valstybės kompensacijų už elektrą, tad brangesnes nei 28 centai už kWh sutartis turintys gyventojai gali sulaukti aukštesnių sąskaitų, nebent jų tiekėjas vienašališkai sumažino kainą (tai leidžia daryti įstatymas) arba pats klientas suskubo pasirinkti naują planą/tiekėją. Ketvirtadienis, birželio 29 diena, yra paskutinė diena tai padaryti, norint, kad sutartis įsigaliotų nuo liepos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją