Sausio 1 dieną „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos kainų zonoje vidutinė paros kaina bus 0,648 cento už kWh (be PVM). Tai yra mažiausia paros kaina per pusantro mėnesio (lapkričio 16 dieną ji buvo nukritusi iki 0,3 cento už kWh) ir kartu mažiausia tarp Baltijos šalių. Valandinė kaina bus mažiausia iki 16 val., vėliau augs, tačiau kainos maksimumas tesieks 2 centus už kWh:
Kaip matyti iš grafiko, Lietuvoje kaina bus netgi mažesnė už sistemos, tačiau beveik identiška Švedijos SE4 prekybos zonai, su kuria Lietuvą jungia jūrinė „NordBalt“ jungtis. Sprendžiant iš elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“ duomenų, jungtis sausio 1 dieną bus išnaudojama visu pajėgumu (700 MW).
Kalbant apie elektros generaciją, iš operatorės skelbiamos informacijos matyti, jog vėjo elektrinių gamyba turėtų būti intensyvi. Sinoptikai prognozuoja, kad metų sandūros orai bus audringi.
„Litgrid“ sistemos duomenys – vėjo elektrinių gamyba:
Vis dėlto elektros kaina Lietuvoje sausio 1 dieną nebus pati mažiausia „Nord Pool“. Pavyzdžiui, Vokietija, kuri dėl savo energetikos padėties dar gruodį sulaukė kaimynų skandinavų įtūžio, sausio 1 dieną matys 0,095 cento už kWh paros vidurkį ir net keliolika valandų naudosis neigiama elektros kaina.
Savo ruožtu Lenkija, dar neseniai išsiskyrusi brangia elektra dėl anglies jėgainių, pirmąją 2025 metų dieną galės pasigirti net -7,299 cento už kWh neigiama kaina (paros vidurkis šioje valstybėje bus 0,153 cento už kWh).
Sausio 1 dienos vidutinė paros kaina „Nord Pool“ įvairiose šalyse:
Tokie elektros kainų svyravimai rinkoje yra aktualūs vadinamuosius biržos valandinius planus pasirinkusiems vartotojams. Jie tuomet gali sutaupyti reguliuodami savo vartojimą. Tarkime, kai elektra pigi, gali tomis valandomis krauti elektromobilį ar naudoti kitus energijai imlius prietaisus.
Pažymėtina, kad tai nėra galutinė vartotojo mokama kaina, nes dar pridedama valstybės reguliuojama dalis, tiekėjo marža.