Numatoma, kad netoli Naujosios Akmenės bus pastatytos 3 vėjo jėgainės, kurių galia sudarys po 5000 kilovatų (kW). Planuojama, jog gaminti elektrą šis vėjo parkas pradės antrąjį 2025 metų pusmetį ir per metus sugeneruos 54 tūkst. megavatvalandžių (MWh).

Šalių susitarimu sandorio vertė, įsigytų juridinių asmenų pavadinimai bei kitos detalės – neatskleidžiami. „Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga sako, kad šis sandoris atitinka ir pačios bendrovės, ir jos akcininko – didžiausio Baltijos šalyje energetikos koncerno „Latvenergo“ – tikslą stiprinti lyderystę regiono žaliosios energijos gamyboje.

„Nuo pat elektros gamybos pajėgumų diegimo pradžios Lietuvoje žinojome, kad vien saule tikrai neapsiribosime, o tarp potencialių plėtros krypčių rimtai vertinome vėjo energetiką. Tai pirmasis projektas šioje srityje, tačiau čia turime didelių ambicijų“, – tvirtina bendrovės vadovas.

Vienintelis bendrovės „Elektrum Lietuva“ akcininkas, Latvijos koncernas „Latvenergo“ plėtoja ir saulės, ir vėjo, ir hidro elektros energijos gamybos pajėgumus. Iš visos jo pagaminamos elektros žalioji sudaro 77 proc. ir šis rodiklis yra aukščiausias Baltijos šalyse.

„Nuosavų elektros gamybos parkų diegimas mums yra svarbus keliais aspektais: prisidedant prie žaliosios elektros gamybos plėtros šalyje bei siekiant lanksčiau valdyti elektros kainą, kadangi šalies rinkoje esame vienas iš nepriklausomų elektros tiekimo lyderių“, – pabrėžia „Elektrum Lietuva“ vadovas.

Jo teigimu, būsimajam vėjo energetikos parkui jau suteiktas statybų leidimas, o plėtojimas bus patikėtas rangovams. Šiame vėjo parke pagaminta elektros energija bus tiekiama į Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) tinklą, bendrovė ją galės parduoti ir tiesiogiai savo klientams – mažmenai – ir didmeninei rinkai į biržą.

Vien pernai į žaliosios elektros gamybos pajėgumus „Elektrum Lietuva“ investavo 8,8 mln. eurų. Šiuo metu bendrovė valdo iš viso 16,7 MW galios saulės elektros parkus visoje Lietuvoje, kuriuos dalimis yra išpardavusi savo klientams. Taip pat vysto didelės apimties elektros iš saulės gamybinius pajėgumus, kurių bendra galia siekia 300 MW.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją