A. Mileris pridūrė, kad „Pietų srauto“ blokavimo, dėl kurio žlugo šis projektas, tikslas buvo tik išsaugoti statusą tranzito per Ukrainą klausimu, praneša TASS
A. Mileris pabrėžė, kad Rusija pasirengusi iš pradžių nutiesti „Turkijos srautą“, o vėliau laukti, kada bus pastatyta tam dujotiekiui būtina infrastruktūra Europoje, – tai leistų „Gazprom“, esant būtinybei, išlaikyti „pauzę“.
Kaip pareiškė Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas, Rusija neketina tęsti dujų tranzito per Ukrainą sutarties nuo 2019 metų. Pasak ministro, visos pastangos bus telkiamos į infrastruktūros Turkijos kryptimi statybą.
DELFI primena, kad Graikijos, Serbijos, Makedonijos, Vengrijos ir Turkijos užsienio reikalų ministerijų vadovai per balandžio 7 d. susitikimą patvirtino savo šalių pasiryžimą dalyvauti dujotiekio „Turkijos srautas“ statybos projekte.
Per susitikimą buvo pasirašyta deklaracija dėl energetinio bendradarbiavimo „ieškant ekonominiu atžvilgiu pagrįstų būdų diversifikuoti maršrutus ir išteklius, transportuojant gamtines dujas iš Turkijos į Europos šalis“. Konkrečius dalyvavimo „Gazprom“ projekte klausimus kiekviena šalis svarstys atskirai.
Dujotiekio maršrutas, kurį paskelbė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas per savo vizitą Vengrijoje vasario mėnesį, drieksis iš Rusijos Juodosios jūros dugnu per Turkiją iki Austrijos Baumgarteno. Projektas yra dujotiekio „Pietų srautas“ alternatyva – šio projekto „Gazprom“ atsisakė 2014 metų gruodį.
Balandžio 7 dieną „Gazprom“ paskyrė savo antrinės įmonės, „Gazprom Ruskaja“, atsakingos už dujotiekio tiesimą, generalinį direktorių. Juo tapo Andrejus Fikas, anksčiau dirbęs bendrovės „South Stream Transport“ techniniu direktoriumi.