Anot energetikos viceministrės Ingos Žilienės, kvietimas inicijuotas siekiant energijos efektyvumo didinimo ir taršos mažinimo. Tikimasi, kad turėdami galimybes rinktis, žmonės šildymui naudos atsinaujinančius išteklius naudojančius modernius ir efektyvius įrenginius, o ne senus ir taršius.
„Siekiame didinti energijos vartojimo efektyvumą visos valstybės mastu. Energetinis efektyvumas yra vienas svarbiausių faktorių, tiesiogiai padedantis mažinti gyventojų išlaidas šildymui, todėl šia paramos priemone skatiname gyventojus atsinaujinti modernias šildymo sistemas, kurios padėtų taupyti energiją ir lėšas“, – pranešime cituojama I. Žilienė.
Savo ruožtu LEA laikinai direktorės pareigas einanti Agnė Bagočiutė pažymi, kad planuojantys pasikeisti šildymo įrangą gyventojai dėl išlaidų kompensavimo turėtų kreiptis į agentūrą.
„Gyventojai, vienbučiuose ir dvibučiuose namuose bei sodų nameliuose įsirengiantys arba planuojantys įsirengti efektyvius šildymo prietaisus, dėl finansinės paramos gali kreiptis į Lietuvos energetikos agentūrą. Svarbu tai, kad paraiškas gali teikti ir tie gyventojai, kurie neefektyvų biomasės ar iškastinio kuro katilą į efektyvesnį šildymo įrenginį jau pasikeitė šią vasarą, ne anksčiau kaip po 2023 m. liepos 26 d., kai įsigaliojo ši finansavimo tvarka“, – teigė A. Bagočiutė.
Anot LEA, pakeitus neefektyvų katilą į šilumos siurblį, vidutiniškai gyventojams gali būti kompensuojama apie 3,5 tūkst. eurų išlaidų, ir apie 1,5 tūkst. eurų – įsirengus 5 klasės biokuro katilą.
Pažymima, kad paraiškas dėl išlaidų kompensavimo bus galima teikti iki kitų metų balandžio 5 dienos.