Kaip pasakojo G. Neniškis, sprendimas mieste pradėti taupyti jau buvo pribrendęs.

„Planas yra toks, apie kokį kalba Vyriausybė – sutaupyti 15 proc. (elektros energijos- red.) ten, kur galime tai padaryti.

Buvome susitikę su didžiausiomis Klaipėdos įmonėmis, kur pati didžiausia elektros naudotoja yra „Klaipėdos vandenys“. Jie taip pat pradėjo taupyti, nes bet kokiu atveju nuo to priklauso ir vandens kainos, kurios dabartiniu metu yra analizuojamos, skaičiuojamos.

Deja, gerosios sutartys, kurias mes buvome pasirašę su tiekėjais, jos baiginėjasi ir dabartiniu metu labai svarbu yra pasiruošti toms didžiosioms sutartims, kai bus didesnės kainos. Mūsų tikslas, kad paslaugos vartotojoms kainuotų kuo mažiau“, – teigė jis.

Kaip aiškino, savivaldybė daug įtakos turi ir tokiuose dalykuose, kaip, tarkime, gatvių apšvietimas.

„Dabartiniu metu taip pat esame pradėję veiksmus <...>, tačiau augančios kainos tikriausiai vers priiminėti sprendimus, kurie bus ir sudėtingesni“, – sakė atstovas.

Klaipėdos savivaldybė

Jis kalbėjo ir apie investicijas į saulės energetiką ir eilę pradėtų su tuo susijusių projektų.

„Dar eilė projektų jau yra suplanuoti ir pasirodys. Pačios mūsų įmonės pasigamins daugiau energijos, kurią galės sunaudoti.

Dar apie 60 proc. apšvietimo mieste yra seno, ne ledinio, tai mūsų investicijos nukreiptos ir ten“, – teigė jis.

G. Neniškis tikino, kad šiuo metu dėl taupymo yra kalbamasi ir su miesto biudžetinėmis įstaigomis.

„Sąskaitos yra pakankamai didelės, jos spaudžia ir pačias įstaigas, jos turi ieškoti sprendinių. Prašymas yra su elektra elgtis, kaip įmanoma taupiau: išjungti, kai nereikia, gal, kai įranga nenaudojama, išjungti ir ją.

Su biudžetinėmis ir kitomis įmonėmis diskutuojame dėl didesnio darbo nuotoliu būdu, kad kai žmonės mažiau važiuoja į darbą, kažkiek daugiau praleidžia darbuodamiesi nuotoliniu būdu, tada tauposi ir apšvietimas, ir kompiuterinė įranga.

Svarstome apie tokias galimybes, galbūt prailginti ir tas vadinamąsias ilgąsias atostogas, kai išpuola ilgieji šventiniai savaitgaliai, kad dieną prieš ir po žmonės dirbtų per nuotolį, kad būtų galima taupyti tiek elektros, tiek šilumos energiją“, – sakė G. Neniškis.

Jis skaičiavo, kad pačioje Klaipėdos savivaldybėje elektros sąskaitos, lyginant su praėjusiais metais, išaugo nuo 30 iki 50 proc.

„Bet tai daugiausia susiję su tuo, kad pernai darbas didžiąja dalimi buvo nuotolinis. Šiemet daugiau yra kontaktinio darbo, tai elektros energijos sunaudojimas didžiąja dalimi yra objektyvus, bet nežiūrint į tai vis tiek bandysime ieškoti būdų, kad biudžetinės įstaigos žiūrėtų, kaip sutaupyti.

Kol kas turime pakankamai neblogas kainas, kurios yra 1-2 metų senumo, bet sutartys eina į pabaigą, o sąskaitos, matant, kokios yra kainos, gali augti ir 2-3 kartus“, – sakė atstovas.

Paklaustas, ar savivaldybė pati parodys pavyzdį, kaip taupyti, jis teigė, kad didžiausias galimybes, kaip sutaupyti, mato nuotoliniame darbe.

„Kad mažiau žmonių yra darbo vietoje, mažiau įjungta šviesa, mažiau kompiuterinės įrangos <...>“, – sakė jis bei prasitarė ir apie tokias dienas, kai būtų galima prisukti ir šildymą.

„Apie tai taip pat galvojama, diskutuojama“, – teigė G. Neniškis.