Lietuvoje birželio 6-9 dienomis vyravo šiaurės vakarų krypties oro masių pernaša, todėl, pasak ministerijos, mažai tikėtina, kad teršalai iš avarijos vietos galėjo pakliūti į mūsų šalies oro baseiną. Dzūkijos oro kokybės tyrimų (OKT) stoties duomenimis, oro taršos ozonu, sieros dioksidu bei azotu nenustatyta.
Pasirodžius informacijai apie incidentą kaimyninėje šalyje, Aplinkos ministerijos Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento (Alytaus RAAD) pareigūnai skubiai nuvyko patikrinti Nemuno upės atkarpos, esančios arčiausiai sienos su Baltarusija.
Druskininkuose esančiame stebėjimo taške pirmadienį ir ketvirtadienį buvo paimti Nemuno vandens mėginiai. Vandens fizikiniai rodikliai (temperatūra, Ph, ištirpęs deguonis, savitas elektrinis laidumas) buvo nepakitę, žuvų kritimo atvejų taip pat nenustatyta.
Šiandien gauti Nemuno vandens tyrimų rezultatai parodė, kad amonio azoto (NH4-N) koncentracija vandenyje nepadidėjusi. Šioje tyrimų vietoje kas mėnesį vykdomas stebėjimas.
Šiuo metu tiriama bendro azoto koncentracija mėginiuose.
Savaitės pradžioje viešojoje erdvėje pasirodė Baltarusijos Nepaprastųjų situacijų ministerijos informacija apie viename iš Gardino įmonės Baltarusijoje padalinių nugriaudėjusį sprogimą. Įmonė gamina amoniaką, metanolą, vandenilį ir karbamidą. Po sprogimo kurį laiką Gardino miestą gaubė didelis dūmų debesis.