Tai jau ketvirtoji tarptautinė kompanija, įsitraukusi į šią Lietuvoje veikiančią verslo ir mokslo bendradarbiavimo platformą, ketvirtadienį praneša klasterio veiklą koordinuojantis Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas.
„Schneider Electric Lietuva“ vadovas Denisas Gacicha teigia, kad dalyvavimą platformos veikloje mato kaip daugeliu aspektų perspektyvų ir vertingą.
„Plėsti partnerių tinklą, prisidėti prie naujų SGD produktų prototipų kūrimo Lietuvoje, praturtinti klasterio vykdomus mokymus mūsų tarptautinių ekspertų sukauptomis žiniomis ir patirtimi - tai mums neabejotinai įdomu“, - kalbėjo D. Gacicha.
Kompanija, be kita ko, planuoja prisidėti auginant kritinę būsimųjų SGD sferos specialistų masę, į Klaipėdos universitetą siųsdama skaityti pranešimų savo specialistus.
„Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius ir SGD klasterio valdybos pirmininkas Mantas Bartuška teigia, kad tarptautinių kompanijų, o kartu - ir kompetencijų - pritraukimas į klasterį reikšmingai padeda efektyviai siekti tikslo, dėl kurio buvo įsteigta bendradarbiavimo platforma: paversti Lietuvą SGD technologijų ir distribucijos centru Baltijos jūros regione.
„Schneider Electric“, kurios centrinė būstinė įsikūrusi Prancūzijoje, įvairiose šalyse įdarbina apie 144 tūkst. darbuotojų. Pernai ji generavo apie 1,75 mlrd. eurų pelną.
2016 m. balandžio 8 d. įsteigtas klasteris sudaro sąlygas plėtoti bendrus projektus, rengti reikalingus specialistus, dalytis žiniomis.
Klasteris dabar jau turės 14 narių: „Klaipėdos nafta“, „Vakarų laivų gamykla“, „Bega“, „Lietuvos geležinkeliai“, Klaipėdos mokslų ir technologijų parkas, Klaipėdos universitetas, Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Lietuvos energetikos institutas, Klaipėdos laisvoji ekonominė zona, tarptautiniai partneriai „Emerson“, SGS, „DNV-GL“, „Schneider Electric“.