„Šiuo metu projektą mes matome kaip bendrą Baltijos šalių projektą ir toks yra tarppartinis susitarimas Lietuvoje, kad tai yra trijų šalių projektas ir būtent esame antroje šio projekto dalyje iš trijų. Tai yra deriname projektą su mūsų partneriais latviais ir estais. Tai mes jį matome kaip regioninį projektą ir ta linkme dirbame“, - Žinių radijui trečiadienį sakė R.Masiulis.

Anot jo, nereikėtų Latvijos ir Estijos pareiškimų, kad šios VAE projekte dalyvautų tik įrodžius jo ekonominę naudą, interpretuoti kaip atsakymo, jog kaimyninėms valstybėms atominė elektrinė yra neįdomi.

„Aš taip neinterpretuočiau. Tai didelis ir sudėtingas projektas, reikia jį įvertinti atsakingai ir reikia atsakyti į daugybę klausimų. Ir kai vyksta derybos, gali būti įvairių pareiškimų, bet reikia metodiškai, ramiai dirbti, kol bus atsakyti visi klausimai. Aš nedaryčiau jokių išankstinių išvadų, būčiau linkęs toliau nuosekliai dirbti šia linkme“, - tikino ministras.

R.Masiulis nekomentavo, ar jo paties asmenine nuomone, Lietuva pajėgtų be kaimyninių valstybių pagalbos, kartu su „Hitachi“ pastatyti VAE.

„Čia ne mano asmeninis klausimas, mano darbas yra vystyti projektą, pagal numatytas Vyriausybės ir tarppartinių susitarimų gaires. Ir aš tą darau metodiškai“, - sakė jis.

Ministras, paklaustas, kaip vertina socialdemokratės Birutės Vėsaitės teiginius, kad branduolinė energetika yra praeities zombis, teigė taip nemanąs.

„Nemanau, kad tai yra praeities zombis. Jeigu pasižiūrėtume pasauliniu mastu, atominė energetika daug kur atsigauna, tai yra labai švari energetika. Dabar atmosferinė tarša yra toks svarbus klausimas, tai atominė energetika vėl atgauna savo aktualumą, tai aš tikrai nenurašau. Tai yra viena iš daugelio technologijų Europos Sąjungoje“, - sakė R.Masiulis.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)