„Populiarėjant saulės ir vėjo elektrinėms, didėjant gaminančių vartotojų kiekiams, klientams atsiranda vis daugiau galimybių turėti nuosavą elektrinę, nesvarbu, kad ir kur gyvena. Nebūtina turėti namą ant kurio stogo būtų įrengta saulės elektrinė.

Nuo šiol galima įsirengti nedidelę, 400-800 W, elektrinę, kuriai nereikalingos jokios sutartys, o prijungimas ypač greitas – užtenka įjungti į elektros lizdą, kaip ir bet kurį buities prietaisą.

Dėl paprasto ir greito proceso bei patogumo, klientai gali prisijungti savo mobilią saulės elektrinę tiesiog pranešę ESO laisva forma internetiniame puslapyje“, – sako ESO Atstovė ryšiams su visuomene Rasa Juodkienė.

Kaip teigiama, balkoninė saulės elektrinė arba kitaip – mikro generatorius – patogus sprendimas tiems namų ūkiams, kurių metinis elektros energijos suvartojimas iki 800 kWh arba 70 kWh per mėnesį. Dažniausiai tai daugiabutyje gyvenančios šeimos iki 2 asmenų ar sezoniniai gyventojai soduose. Tokių klientų ESO identifikuoja apie 600 tūkst.

„Įsirengus balkoninę saulės elektrinę, klientas tiesiog informuoja mus laisva forma apie įrengtą saulės elektrinę. Visais likusiais darbais pasirūpins ESO – nuo ribų akto parengimo iki apskaitos prietaiso pakeitimo ar perprogramavimo nuotoliu.

Svarbu pabrėžti, jog klientui reikia informuoti ESO, kad būtų pakeistas skaitiklis arba perprogramuotas, kitu atveju pagaminta elektra gali užsiskaityti kaip suvartojimas“, – priduria R. Juodkienė.

Mobilios saulės elektrinės sugeneruotas elektros energijos kiekis dažnu atveju bus suvartojamas iš karto kitų kliento prietaisų – šaldytuvo, interneto modemo, įvairių kroviklių, miegančių prietaisų ir pan. O saulėtomis dienomis ir esant generacijos pertekliui, pagaminta elektra bus patiekiama į tinklą vėlesniam atgavimui. Dėl mažos elektrinės galios ir nedidelio patiekiamo elektros energijos kiekio į tinklą šių elektrinių prijungimo procesas yra itin paprastas. Dėl to šios elektrinės ypač aktualios ir patrauklios mažiems šeimos ūkiams.

Šios elektrinės, kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, ne tik patogios dėl nesudėtingo įrengimo, lengvo prijungimo, bet taip pat skaičiuojama, jog klientams jos gali atsipirkti per 3-5 metus. Dėl savo kompaktiškumo elektrinės gali būti montuojamos balkone, sode, vasarnamyje ar kitur, todėl tai itin patogus sprendimas daugiabučiuose gyvenantiems klientams.

Klientai taipogi gali kreiptis į Aplinkos projektų valdymo agentūrą (APVA) dėl paramos saulės elektrinių įrengimui. Naujų elektrinių įrengimo metu, šiuo metu galiojančiais kvietimais yra skiriama 254,93 Eur už 1 kW įrengtosios galios, tad 0,8 kW elektrinei būtų skiriami 203,94 Eur paramos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją