„Bendra rekomendacija būtų: labai gerai pasiskaičiuoti prieš pereinant į „net billingą“, – „Delfi“ komentuoja jau maždaug pusmetį su šiuo modeliu eksperimentuojantis Martynas Nagevičius.

Kol kas apsimoka ne visada

„Net billing“ arba grynasis atsiskaitymas yra gaminančio vartotojo atsiskaitymo modelis, kai į tinklą patiekiama perteklinė elektra kompensuojama ne kilovatvalandėmis, o eurais pagal biržos kainą. Už juos vėliau trūkstama elektra nuperkama vartotojui.

Absoliuti dauguma buitinių gaminančių vartotojų šiuo metu naudojasi dvipuse apskaita („net metering“), kai elektra skaičiuojama kilovatvalandėmis ir „pasaugoma“, sumokant tik už naudojimąsi tinklais. Vėliau sukauptas kilovatvalandes galima susigrąžinti ir panaudoti.

Vienas pirmųjų Lietuvoje grynąjį atsiskaitymą pasirinkęs Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos (LAIEK) prezidentas M. Nagevičius anksčiau yra komentavęs „Delfi“, kad turint ir saulės elektrinę, ir kaupimo įrenginį, ši schema gali padėti taupyti ir suteikti lankstumo. Apskritai, baterijos esą įgyja prasmę tik „net billing“ schemoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)