Mažomis kietojo kuro kainomis susigundę Lietuvos gyventojai suskubo iš anksto pardavėjui pervedinėti pinigus už malkas, briketus ar medžio granules. Deja, daug iš jų kuro šildymui taip ir nesulaukė.

Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariate nuo šių metų pradžios atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl UAB „Vebis“ veiklos. Įtariama sukčiaujant.

Tiriama, ar keli asmenys apgaulės metu neįgijo svetimo turto įsteigę įmonę kaip priedangą savo veiklai. Policijos duomenimis, šiais metais į policiją kreiptasi 29 kartus dėl įmonės UAB „Vebis“ veiklos.

„Gaudami išankstinius apmokėjimus už prekes savo įsipareigojimų įmonės steigėjai nevykdė“, - ikiteisminio tyrimo motyvus nurodė policija.

Nukentėję gyventojai griebiasi visų šiaudų – kreipiasi į teisininkus, teismą, pasipiktinimus lieja internete.

Štai šių metų gegužės 8 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas išnagrinėjo bylą, kurioje UAB „Vebis“ buvo pareikštas ieškinys. Fizinis asmuo kreipėsi į teismą dėl skolos priteisimo. Gyventojas skundėsi, kad bendrovei sumokėjo 1,5 tūkst. Lt pagal UAB „Vebis“ išrašytą išansktinę PVM sąskaitą-faktūrą, tačiau ieškovas prekių pirkėjui taip ir nepristatė. Teismas ieškinį tenkino ir vilniečiui priteisė iš bendrovės sumokėtus pinigus.

Ne vieno UAB „Vebis“ kliento skundų sulaukęs teisinių paslaugų įmonės „Justicijus“ atstovas Dainius Saulėnas teigė, kad skambučių dėl nepristatytų prekių ir negrąžinamų pinigų sulaukia reguliariai.

„Šitoje situacijoje likęs vienas būdas – teisminis“, - teigė jis. Pasak pašnekovo, dar vasaros pabaigoje kartais pavykdavo klientams pinigus grąžinti ikiteisminiu būdu, tačiau dabar reikalai sudėtingesni.

„Ne visi ryžtasi kreiptis į teismą. Visi puikiai suprantame, kad teisinės paslaugos kainuoja. Taip pat pasakau, kad nėra šimtaprocentinių garantijų, kad pinigai bus išieškoti. Kad jie bus priteisti, tai jokių abejonių, nes sutarčių nuostatose pažeista daug civilinio kodekso nuostatų. Bet ar įmonės sąskaitose yra pinigėlių, čia klausimas“, - teigė jis.

Paklaustas, kiek galėtų būti nuo šios įmonės galimai nukentėjusių asmenų D. Saulėnas nesiryžta sakyti konkretaus skaičiaus: „Vertindami sutartis matome jų numerius, siekiančius apie 9 tūkst. Tai jei sutartys buvo pradėtos numeruoti nuo pradžių, tai žmonių gali būti ne keli šimtai, o keli tūkstančiai, bet iš tiesų sunku pasakyti“.

D. Saulėnas teigė, kad teisinių paslaugų įmonės klientams kreipusis į teismą atsakovas savo atsiliepimų į ieškinį nepateikdavo. Dalis ieškinių teisme dar laukia atsakovo atsakymo.

Registrų centro duomenimis, pernai spalio mėn. UAB „Vebis“ akcininkais buvo Karolis ir Robertas Šimkai. Bendrovė prekiavo produkciją pasinaudodami „Aeton“ prekiniu ženklu. Įmonė įsteigta pernai birželio antroje pusėje.

Šiuo metu internetiniame puslapyje nurodytomis akcijų sąlygomis sutartį siūloma sudaryti su UAB „Afiliatus“. Ši bendrovė įsteigta šių metų balandžio viduryje. 100 proc. akcijų priklauso Karoliui Šimkui.

Su bendrovės atstovais nurodytais tiek prie įmonės, tiek internetiniame jų puslapyje telefonais susisiekti nepavyksta. Tačiau internetiniame puslapyje ir toliau klientai viliojami kietuoju kuru ir akcijomis – žadama, kad įsigijus VIP lojalumo kortelę klientas gaus planšetinį kompiuterį arba nakvynę dviem poilsio ir pramogų komplekse, o kas penktas pirkėjas – LED televizorių.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (69)