Dėl neatsargių kasinėtojų kaltės šiemet be elektros laikinai buvo likę beveik 23 tūkst. gyventojų. ESO primena, kad be leidimo vykdomi kasinėjimai ne tik kelia pavojų gyvybėms, sveikatai ar turtui, bet pažeidėjams gresia baudomis.

Daugiausiai nepatogumų ir žalos šiemet gyventojams sukėlė neatsargūs kasinėtojai Kaune, kai dėl statybininkų pažeisto elektros kabelio be elektros liko daugiau nei 6 tūkstančiai Šilainių gyventojų. Kiti neatsargūs vandentiekio darbus vykdę darbininkai be elektros net 7 valandoms paliko daugiau nei 50 Jonavos gyventojų.

Neatsargūs kasinėtojai pridarė žalos ir dujas naudojantiems gyventojams bei įmonėms – per keturis mėnesius šiemet užfiksuoti 24 mechaniniai dujotiekių pažeidimai. Bene daugiausiai nepatogumų šiemet sukėlė dujotiekio pažeidimas po kelio danga E. Ožeškienės g. Kaune, kuris 3 valandoms 63 klientus paliko be dujų tiekimo. Pažeidėjams tokie incidentai reiškia ir baudas, ir padarytos žalos atlyginimą; bendra suma gali siekti ne vieną tūkstantį eurų. Pavyzdžiui, Kaune virš kelio įrengtą dujotiekį šių metų kovą pažeidusi bendrovė turėjo atlyginti padarytą žalą už daugiau nei 10 tūkst. eurų.

ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos vadovas Saulius Vaičekauskas sako, jog tiek elektros tinklo, tiek dujotiekių pažeidimai kasmet sukelia daug žalos ir gyventojams, ir verslui.

„Didelė dalis elektros ir dujų skirstymo tinklo infrastruktūros – elektros kabeliai, dujotiekiai, − įrengta po žeme. Todėl rūpindamiesi savo saugumu ir nebūdami tikri, kur nutiestos linijos ir dujotiekiai, be suderinimo su ESO prašome nevykdyti žemės kasimo darbų giliau nei 30 centimetrų, lyginti grunto ar atlikti melioravimo darbų. ESO atstovus būtina išsikviesti ir tais atvejais, kai kasant gruntą aptinkami brėžiniuose nenurodyti vamzdynai ar linijos“, – pataria S. Vaičekauskas.

Anot S. Vaičekausko, norint vykdyti žemės kasimo darbus ESO eksploatuojamų kabelių ir dujotiekių apsaugos zonoje reikia skambinti 1802 arba registruoti prašymą čia. Kur nutiesti elektros kabeliai ir dujotiekiai, galima sužinoti sklypo plane, taip pat − viešai prieinamame Registrų centro žemėlapyje.

„Visuomet siekiame kuo operatyviau atkurti elektros ir dujų tiekimą, tačiau raginame visuomenę nepamiršti, kad tinklo pažeidimai kelia ne tik nepatogumų, bet ir pavojų žmonių sveikatai, gyvybei bei turtui. Todėl planuodami bet kokius didesnius žemės darbus visuomet prašome pasitarti su ESO atstovais“, − teigė S. Vaičekauskas.

infografikas
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (26)