Be to, anot reguliuotojo atstovo, šis tiekėjas savo įsipareigojimus kol kas dar vykdo sklandžiai, o jo klientų skundų VERT nesulaukė.
„Šiai dienai tiekėjas vykdo visus savo įsipareigojimus, vartotojų skundų nėra. Šis tiekėjas tiekia elektrą tik verslo ūkio subjektams, buitinių vartotojų nėra“, – antradienį žurnalistams sakė M. Taparauskas.
Jis paaiškino, kad riziką, jog vienas iš nepriklausomų elektros tiekėjų galimai patiria finansinių sunkumų, Taryba pastebėjo vykdydama nepriklausomų tiekėjų stebėseną.
Vis tik, M. Taparauskas pabrėžia, kad tai tik pirmosios galimų problemų indikacijos, tad didelės įtakos rinkai ir vartotojams dar nėra.
Pagal VERT surinktą informaciją, šis tiekėjas biržoje elektrą galimai perka už didesnę kainą, nei ją tiekia vartotojams, taip pat informuoja jis.
„Nerimauti dar kol kas nėra ko, nes tai dar tik pirminė informacija, kad tiekėjas pakliuvo į vadinamąsias „kainų žirkles“, kuomet biržoje elektrą įsigyja brangiau, nei ją parduoda savo vartotojams“, – aiškino M. Taparauskas.
Reguliuotojo tarybos narys kartu informavo, kad VERT paprašė šio tiekėjo pateikti papildomą informaciją apie rizikas, su kuriomis įmonė susidūrė.
„Surinkus visą informaciją bus vertinama, ar yra tam tikros rizikos dėl tiekėjo veiklos tęstinumo, ar nėra“, – pažymėjo M. Taparauskas.
Kaip skelbiama „Energijos skirstymo operatoriaus tinklalapyje, verslui elektros tiekimo paslaugą siūlo 12 nepriklausomų tiekėjų: „Axpo Nordic“, , „Cirtus Alba“, „EGTO Energija“, „Elektrum Lietuva“, „Elenger“, „Enefit“, „Ignitis“, „Imlitex“, „Kauno termofikacijos elektrinė“, „Panevėžio energija“, „Scener“ bei „Energynet“.
Tuo metu gyventojams elektros tiekimą Lietuvoje užtikrina penkios įmonės: „Birštono Elektra“, „EGTO Energija“, „Elektrum Lietuva“, „Enefit“ bei „Ignitis“.