„Bandymai iš esmės nėra dalykas, kuris staiga tą šilumą nominalia galia ar dideliais kiekiais užplūs visą tinklą. Bandymų periodas yra laikas, kada reikia išbandyti įrangą, sistemas, kaip jos „kalbasi“ viena su kita, atlikti daug testų ir validuoti, kad jėgainė geba dirbti savarankiškai, nominaliu režimu, su tinkamais technologiniais, aplinkosauginiais reikalavimais“, – Laisvės frakcijos posėdyje Seime teigė M. Burokas.

VJK vadovas tikisi, kad ateinančio šildymo sezono antrojoje pusėje iš VJK pavyks tiekti kiek įmanoma stabilią šilumos energiją, gaminamą iš biokuro.

„Jėgainė tikrai kito šildymo sezono metu patieks tą šilumą, ir šiluma iš biokuro pakeis šilumą iš dujų, tik, matyt, tai vyks su tam tikra progresija į viršų“, – aiškino M. Burokas.

„Mes sakome, kad pradžia bus nestabili, tai yra bandymų periodas, bet mūsų tikslas yra dar 2023-iųjų metų sezonu kuo įmanoma labiau sudaryti teigiamą poveikį šilumos kainai ir patiekti optimalų šilumos kiekį“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad, finansų ministrės Gintarės Skaistės vertinimu, kainos šių metų antrojoje pusėje nebeturėtų taip sparčiai išaugti, kadangi sostinėje turėtų pradėti veikti kogeneracinės jėgainės biokuro blokas.

„Manau, kad reikia stebėti situaciją, stebėti, kaip keičiasi energijos kainos. Galų gale bendroje struktūroje turbūt keičiasi ne tik dujų kainos, bet taip pat keičiasi ir tai, kiek šilumos tiekėjai tų dujų vartoja.

Tikėtina, kad kitą sezoną Vilniuje jau stovės biokurą deginantis įrenginys ir nuo dujų vartojimo bus pereita prie kitų šaltinių, kurie yra tikrai ne taip stipriai brangstantys esamoje situacijoje“, – praėjusią savaitę „Žinių radijui“ sakė G. Skaistė.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)