„Šiai dienai yra fiksuojamos biokuro kainos, kurios yra 20 proc. žemesnės nei buvo praeitais metais tuo pačiu laiku. Tai reiškia, kad ateities sandoriams, žiemai, biokuras yra užperkamas 20 proc. pigiau. O 84 proc. viso šildymo ateina iš biokuro. Tad nematome didėjimo, priešingai, tad kainos turėtų būti žemesnės“, – ketvirtadienį Seime Vyriausybės valandos metu teigė D. Kreivys.

Taip ministras atsakė į parlamentarės Orintos Leiputės iškeltą klausimą apie tai, ar šiais metais, pasak jos, iki 10 proc. išaugus šildymo kainoms, institucijos sugebės išmokėti kompensacijas.

Premjerė Ingrida Šimonytė paminėjo, kad Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) skaičiavimai rodo, kad pavojingų vartotojams tendencijų nėra. Be to, anot jos, išaugus pajamoms, šildymo išlaidų poveikis gyventojams bus mažesnis.

„Pagal tuos skaičiavimus, kurios man teko matyti VERT, padarytus būsimo sezono kainoms. Tai yra turbūt per savivaldybes, priklausomai nuo kuro rūšies, kainų pokyčių į vieną ar į kitą pusę yra įvairesnių. Bet kažkokių bendrų pavojingų tendencijų nematome“, – komentavo I. Šimonytė.

„Tuo labiau per tą laiką pajamos padidėjo visose grupėse ženkliai. Ir vidutinio darbo užmokesčio augimą ženklų prognozuojame“, – pridūrė ji.

Lietuvos energetikos agentūra (LEA) artėjančiam šildymo sezonui, lyginant su praeitu, prognozuoja 1-2 proc. kainos mažėjimą iki 7,2 centų už kilovatvalandę be pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

Pasak agentūros 2023-2024 m. šildymo sezono metu viena kilovatvalandė kainavo 7,3 centus, o 2022-2023 sezone – 8,9 cento.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją