Tinklalapis „Cheapism.com“ sudarė sąrašą vienuolikos patarimų, kurie skirti būtent trisdešimtmečiams:

1. Sumokėkite kredito kortelės skolas ir grąžinkite studijų paskolas.

Augant šeimos pajamoms, sumokėkite kredito kortelės skolą ir grąžinkit studijų paskolas (būtent tokia tvarka).

Atsispirkite pagundai išleisti daugiau nei uždirbate. Labai dažnai būna taip, kad kredito kortelės įsiskolinimai auga, ypač kai žmogus sukuria šeimą, ir išlaidų padaugėja. Taupus gyvenimo būdas leis grąžinti skolas, išvengti naujų skolų ir pasinaudoti investicinėmis galimybėmis.

2. Susikurkite fondą „juodai dienai“.

Turėti lėšų „juodai dienai“ yra protingas sprendimas esant bet kurio amžiaus. Jeigu neturite santaupų, kurių nedirbant pakaktų trims-šešiems mėnesiams, tikrai verta jų sukaupti. Atsiradus išlaikytiniams (vaikams), tokios santaupos taps itin svarbios.

3. Peržiūrėkite savo draudimo sutartis.

Sukūrus šeimą ir susilaukus vaikų ateina pats laikas peržiūrėti savo sudarytas draudimo sutartis. Pasirūpinkite, kad pasirūpinote būsto, sveikatos, gyvybės ir kitu būtinu draudimu.

4. Diversifikuokite savo investicijų portfelį.

Būdami dvidešimties galite gerokai labiau rizikuoti. Tačiau laikui bėgant viskas keičiasi. Tikrai verta dėl investicijų ir pensijos plano pasitarti su nepriklausomu finansų analitiku. Vis dar galite rizikuoti, tačiau rizika turi būti gerokai labiau pamatuota.

5. Suvokite savo finansinę padėtį.

Jeigu kalbos apie rizikos veiksnius ir aktyvų paskirstymą jums kelia nuobodulį, viskas normalu. Ši tema ir neturi būti be galo įdomi, tačiau tikrai atėjo laikas labiau pasidomėti taupymu ir investavimu. Verta perskaityti keletą knygų, o tai pat internete paieškoti informacijos apie seminarus finansų tema, kurių nemažai yra nemokami.

6. Su antrąja puse aptarkite bendrus finansus.

Jeigu turite vyrą/žmoną arba ilgalaikį partnerį, tikrai atėjo laikas pakalbėti apie finansus – bendrus finansinius tikslus ir kaip galima būtų elgtis su savo pinigais. Verta turėti bendrą biudžetą ir reguliariai aptarti šeimos finansinę padėtį.

7. Pataupykite būsto pradiniam įnašui.

Jeigu planuojate vienoje vietoje gyventi mažiausiai penkerius ar septynerius metus, finansiškai labiau apsimokėtų butą ar namą pirkti. Tačiau sutaupyti 10-20 proc. pradiniam įnašui nėra paprasta, tad tai pradėti daryti reikėtų kaip galima anksčiau.

8. Gerinkite savo kredito istorija.

Gera kredito istorija jums gali sutaupyti dešimtis ir net šimtus eurų, jeigu sugalvosite imti būsto paskolą. Jeigu turite klausimų, visuomet galima rasti nemokamos finansinės pagalbos kreipiantis į specialistus, kurie patars šiuo klausimu.

9. Optimizuokite atidėjimus pensijai.

Net jei iki pensijos jums liko keli dešimtmečiai, jau laikas pradėti apie galvoti apie tai, kaip gyvensite išėję į pensiją. Jeigu turite taupomąją sąskaitą, esant galimybei didinkite atidėjimus pensijai. Idealu, jeigu šiam tikslui galite atidėti 15-20 proc. savo pajamų.

10. Įvertinkite potencialią naudą.

Jeigu jums sunku pensijai atidėti tiek pinigų, kiek norite, galbūt vertėtų paieškoti darbo kitoje kompanijoje, veikiančioje toje pačioje srityje. Gal jūsų atlyginimas ir nepadidės, tačiau galbūt kitoje kompanijoje darbdavys turi geresnį papildomų privilegijų paketą: darbuotojams gali pasiūlyti geresnį sveikatos draudimą ar didesnes įmokas į pensijos fondą.

11. Taupykite vaikų mokslui.

Pirmiausia, žinoma, reikėtų taupyti pensijai. Tačiau susilaukus vaikų būtina pagalvoti apie jų išsilavinimą ir būsimas išlaidas mokslui, nes net ir padedant tėvams, jiems bus sunku susimokėti už mokslą, vadovėlius, būstą ir padengti kitas su studijomis susijusias išlaidas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (40)