Kai kas mano, kad įtampa skatina kūrybingumą, tačiau iš tiesų šis jausmas yra apgaulingas. Tiesa, kad žmogus gal ir būna produktyvesnis, bet dažniausiai darbo rezultatai yra prastesni.
Savo naujausioje knygoje „Performing Under Pressure: The Science of Doing Your Best When It Matters Most“ Hendrie'is Weisingeris ir J.P. Pawliw-Fry'jus atskleidžia karčią tiesą: paprasti žmonės ir itin sėkmingi žmonės skiriasi ne todėl, kad pastarieji moka geriau dirbti įtemptose situacijose, o todėl, kad moka sušvelninti stresinės situacijos neigiamus padarinius.
Tačiau gera žinia yra ta, kad gebėjimas susidoroti su stresu yra įgūdis, kurį galima įgyti. Savo knygoje minėti ekspertai iš viso įvardijo 22 taktikas, kaip dirbti esant įtampai. „The Business Insider“ išrinko 13 geriausių:
1. Žvelkite į stresinę situaciją kaip yra (smagų) iššūkį, o ne gyvybės ir mirties klausimą.
Daugelis žmonių į stresines situacijas žvelgia kaip į keliančias grėsmę ir dėl to dirba dar prasčiau. „Stresinę situaciją vertindami kaip grėsmę smukdote pasitikėjimą savimi ir skatinate nesėkmės baimę. Prastėja jūsų trumpalaikė atmintis, dėmesys, imate elgtis impulsyviai, – aiškia H. Weisingeris ir J.P. Pawliw-Fry'jus. – Taip elgdamiesi taip pat prarandate daug energijos.“
Trumpai tariant, apskritai įtampą vertinti kaip grėsmę yra labai blogai. Stenkitės nukreipti savo mintis ir stresinę situaciją vertinkite kaip iššūkį, o ne pavojingą situaciją.
„Stresinę situaciją laikydami iššūkiu stimuliuosite savo dėmesį ir energiją, kad dirbtumėte kuo geriau“, – aiškina H. Weisingeris ir J.P. Pawliw-Fry'jus. Jie siūlo praktikuoti „iššūkiais paremtą mąstymą“ kiekvieną dieną ir kiekvieną sunkumą laikyti nauja galimybe sau įrodyti, kad gali su nauju iššūkiu susidoroti.