„Darydami tyrimą, klausėme kaip jie (gyventojai - ELTA) patys vertina, ar jaučia pokyčius finansinės padėties. Kad jų padėtis gerėja, šiemet įvardijo net 40 proc., kad labai pagerėjo - 8 proc., kad labiau pagerėjo - 32 proc. Tokių žmonių dalis nuolat auga,ir mažėja tų žmonių, kurie mano, kad jų padėtis blogėjo“, - žurnalistams antradienį sakė „INVL Asset Management“ Pensijų fondų ir mažmeninių pardavimų padalinio vadovė Dalia Kolmatsui.

Anot jos, savo finansinės padėties gerėjimą daugiausia įžvelgia 36-45 metų respondentai, turintys aukštąjį išsilavinimą, gaunantys aukštesnes pajamas, asmeniškai taupantys. Gyventojų vertinimu, pajamos daugiausia gerėja dėl padidėjusio atlyginimo - tokių šiemet buvo 64 proc., 31 proc. apklaustųjų sakė, kad finansinė padėtis pagerėjo, nes kitas šeimos narys gavo darbą ar didesnį atlygį, o 16 proc. įvardijo, kad jų finansinė padėtis gerėjo, nes jie gavo darbą.

D. Kolmatsui taip pat pastebėjo, kad nuo 2017-ųjų iki 2018-ųjų gruodžio gaunančių daugiau kaip 700 eurų pajamų „ant popieriaus“ dalis didėjo nuo 48 iki 54 proc.

„Jeigu pasižiūrėtume detaliai, kokiose gyventojų grupėse pajamos augo, tai didžiausias pokytis buvo (gaunančiųjų - ELTA) 1000 ir 2000 eurų (grupėje,- ELTA). Tiek gaunančiųjų dalis išaugo 41 tūkst. Gaunančių iki 400 eurų sumažėjo 80 tūkst.“, - sakė D. Kolmatsui.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)