Būtent todėl ne vienas ir patiria piniginių nesėkmių ar daro klaidų, pavyzdžiui, paima vartojimo paskolą jiems nepalankiomis sąlygomis. Ką reikėtų daryti, norint išvengti tokių klaidų?

Kokios klaidos dažniausios?

Kiekvienam atrodo, kad jų problemos svarbiausios ir kur kas didesnės nei kitų. Tačiau iš tiesų tas pačias klaidas iš eilės daro šimtai. Vien todėl verta susipažinti su klaidingais finansiniais sprendimais. Juk geriau yra mokytis iš kitų, o ne iš savų klaidų.

– Norus iškeliate aukščiau už poreikius. Jei, Jūsų nuomone, svarbiau įsigyti brangų telefoną, nei skirti pinigų sąskaitoms, turėtumėte gerai pasvarstyti, ar galite tai sau leisti. Negalima aklai vadovautis tik užgaidomis, kartais privaloma norus nustumti į šoną ir apmokėti privalomas sąskaitas, antraip pinigai gali greitai baigtis.

– Nekaupiate santaupų. Numatyti, kas vyks ateityje, – labai sunku. Norėdami pasirengti netikėtoms situacijoms, turėtumėte pasiruošti santaupų fondą.

– Pasirenkate netinkamą draudimą. Panašiai kaip su nenumatytais atvejais, turėtumėte žinoti, kaip svarbu apsidrausti – praradę darbingumą ar susirgę jūs gausite išmokas.

– Imate greituosius kreditus be rimtos priežasties. Jie naudojami tik skubiais atvejais, kai dar negavote nustatyto atlygio.

– Netvarkote biudžeto. Turite žinoti ne tik tai, kiek gaunate, bet ir kiek išleidžiate, net ir neturėdami skolos.

– Atsisakote galimybės užsidirbti. Turėdami nuolatinį darbą neatmeskite galimybės savo pomėgio paversti papildomu pajamų šaltiniu.

– Nepradedate kaupti pensijos. Nors artimu metu tai neturės didelės įtakos, sulaukus pensijos tikrai pajausite teigiamą pinigų kaupimo pusę.

– Gyvendami poroje nediskutuojate apie finansus. Pradėjus gyventi kartu ir mokant sąskaitas, svarbu suderinti pinigų leidimo įpročius, kad turėtumėte ne tik kaip sumokėti sąskaitas, bet ir kad liktų kitiems pirkiniams.

Kaip išvengti šių klaidų?

Nedaryti klaidų padeda kitų patirtis. Geriausias būdas mokytis valdyti finansus yra pradėti juos sekti pačiam, t. y. rašytis, kiek pinigų gaunate ir kiek išleidžiate.

Jei suvaldyti pinigų srautą Jums pernelyg sudėtinga, galite mažiau naudotis kortele ir daugiau atsiskaityti grynaisiais. Skirkite laiko pasižymėti, nes taip galite pamatyti, kur išleidžiate per daug pinigų, kokias išlaidas galite sumažinti.

Išmanūs žmonės gali pasinaudoti specialia funkcija, kurią siūlo didelė dalis išmaniesiems telefonams skirtų aplikacijų. Tokiuose išrašuose akivaizdžiai matysite, kokiems pirkiniams ar paslaugoms išleidžiate daugiausia pinigų.

Taip pat pasirūpinkite bent pagrindiniais finansinės apsaugos būdais:

– Įsigykite draudimą.

– Pradėkite kaupti pensiją.

Jei laukia svarbūs finansiniai sprendimai, skirkite laiko juos įvertinti ir surasti geriausią išeitį. Jei negalite priimti tam tikro sprendimo, pavyzdžiui, sprendžiant, ar reikia imti vartojimo paskolą, Jums gali padėti verslo konsultantai.]

Jie apsaugos nuo pernelyg skubotų išvadų, pavyzdžiui, kad greitieji kreditai būtų paimti pagal paskirtį, o ne tiesiog norint nusipirkti tam tikrus įrenginius. Nepamirškite, kad pasiskolinti pinigai visuomet turi būti grąžinti, todėl būtina apžvelgti jų grąžinimo sąlygas.

Kai kurie asmenys, atrodo, turi įgimtą talentą valdyti savo finansus. Jie gali lengvai apskaičiuoti, kiek gali skirti pinigų įvairiems pirkiniams, sugeba sutaupyti brangiausioms kelionėms. Tačiau tai galite padaryti ir Jūs. Svarbu turėti šiek tiek atidumo, nuoseklumo, sekti savo veiksmus ir neskubėti su sprendimais.