Lietuvos pašto duomenimis, gaunamų tarptautinių pinigų perlaidų, palyginti su 2015-ųjų pirmu pusmečiu, padaugėjo apie 17 proc.
„Tiek gautų pinigų perlaidų skaičiumi, tiek pinigine verte labiausiai augo perlaidos iš Vokietijos, Airijos ir JAV. Tai - šalys, kuriose gausiai susitelkusios lietuvių emigrantų bendruomenės", - sakė Lietuvos pašto Finansinių paslaugų departamento vadovė Neringa Knyvienė.
Daugiausia pinigų perlaidų gaunama iš Jungtinės Karalystės, iš ten siunčiamų pinigų į Lietuvą srautas išlieka stabilus. Bendras tarptautinėmis perlaidomis gaunamų pinigų vidurkis nuo 350 eurų šoktelėjo iki 400 eurų.
N. Knyvienė atkreipia dėmesį, kad, nepaisant pastarųjų kelerių metų bendro pinigų perlaidų rinkos nuosmukio, Lietuvos paštas savo tinkle fiksuoja stabiliai augančias siunčiamas pinigų perlaidas jau penktus metus iš eilės.
Vien šį pusmetį jų išsiųsta net trečdaliu daugiau nei pernai.
„Daugiausia pinigų perlaidų iš Lietuvos iškeliauja į Rusiją ir Ukrainą - po daugiau nei 1 mln. eurų. Siunčiamų pinigų srautas augo ne tik į šias dvi Rytų kaimynes, bet ir į Vokietiją, Rumuniją bei Turkiją", - sakė N. Knyvienė.
Iš Lietuvos į užsienio šalis siunčiamos vidutinės perlaidos dydis irgi ūgtelėjo - nuo 310 iki 430 eurų.
Paštuose ir finansinių paslaugų „PayPost" skyriuose kasmet išmokama vis daugiau tarptautinių pinigų perlaidų, nors į Lietuvą iš svetur siunčiamų pinigų srautai bendroje rinkoje traukiasi.
„Bankams šalyje mažinant klientų aptarnavimo skyrių tinklą, vartotojų įpročiai naudotis fiziniu kanalu taip greitai nesikeičia, todėl esame priimtina vieta atlikti kasdienes finansines operacijas, tarp jų ir pinigų perlaidų siuntimo bei gavimo; pinigų perlaida tampa patrauklia bankinių mokėjimo nurodymų (pavedimų) alternatyva", - aiškino Lietuvos pašto Finansinių paslaugų departamento vadovė N. Knyvienė.