Jeigu jums tektų galimybė pabendrauti su turtingais žmonėmis bei viduriniosios klasės atstovais, iš karto pastebėtume, kaip skiriasi jų kalbėsena, teigia S. Sieboldas. Viduriniosios klasės atstovai yra linkę neigiamai kalbėti apie pinigus ir jų uždirbimą. Dauguma jų mano, kad jiems tai yra neįmanoma, rašo „The Business Insider“.

Tačiau pakalbėjus su žmogumi, kuris pats užsidirbo savo turtus, taps aišku, kad tokių žmonių požiūris yra visiškai kitoks. Ir jeigu viduriniosios klasės atstovai nustotų kartoti šias keturias frazes, jie galėtų pradėti uždirbti gerokai daugiau pinigų, sako S. Sieboldas.

1. „Neišgaliu finansuoti savo idėjos“

Nemažai galą su galu vos suduriančių verslininkų iš išradėjų teigia turintys idėjų, kurios galėtų sukrauti jiems milijardus. Tačiau tų idėjų jie taip ir neįgyvendina, nes mano, kad neturi pinigų finansuoti jų įgyvendinimą.

Tačiau vis labiau populiarėja vadinamasis „minios finansavimas“, ir ši priemonė jau yra padėjusi ne vienam žmogui įgyvendinti jo idėją. Be to, turtingi žmonės suvokia, kad asmeninis išgalėjimas ką nors finansuoti visai nėra svarbus. Tikrasis klausimas yra: „Ar tai verta pirkti, į tai investuoti ir to siekti?“ O pinigų, turtuolių teigimu, visuomet atsiras, nes visuomet atsiras žmonių, kurie norės investuoti į pelningą reikalą.

2. „Nenusipelnau būti turtingas“

Dauguma žmonių mano, kad neturi teisės ir nėra pakankamai nusipelnę, kad prašytų ar tikėtųsi daugiau pinigų nei reikia jų baziniams poreikiams. Jie dažnai sau sako: „Kas aš toks, kad tapčiau milijonieriumi? Kas aš toks, kad galėčiau gyventi kaip karalius?“

O turtingi žmonės sako priešingai: „O kodėl ne aš? Aš esu toks pat geras, kaip ir bet kuris kitas, ir aš nusipelnau būti turtingas. Jeigu padedu kitiems spręsti problemas, kodėl už tai neturėčiau būti apdovanotas turtu?“ Ir taip manydami jie eina link savo svajonių įgyvendinimo.

3. „Galiu viską prarasti“

Kadangi daugumą žmonių valdo baimė ir nepritekliumi paremtas mastymas, visiškai logiška, kad jie su pinigais elgiasi labai konservatyviai. Jie bijo prarasti visus pinigus ir nebesugebėti vėl jų užsidirbti.
O turtingi žmonės, priešingai, naudoja pinigus, kad uždirbtų dar daugiau pinigų. Jie įvertina savo strategijos riziką ir suvokia, kad galima staiga ir daug užsidirbti, bet taip pat įmanoma ir daug prarasti.

Kiekvienas investuotojas laikas nuo laiko praranda pinigų. Tačiau turtingieji žino, kad nesvarbu, kas atsitiktų, jie visuomet sugebės užsidirbti. Kuo daugiau patirties jie turi, tuo protingesni jie tampa ir tuo lengviau jiems yra atgauti prarastus pinigus.

4. „Nekenčiu savo darbo“

Vidutinis statistinis pilietis susiranda darbą, kurį gali pakęsti, ir laikosi jo įsikibęs daugelį metų svajodamas apie pensiją. Dauguma žmonių tiesiog tempia save į darbą, kurio nemėgsta, ir tuo pačiu nerimauja, kad juos kažkada gali atleisti.

O turtingieji žino, kad norint praturėti svarbiausia yra aistra. Tarp pastangų ir aistros yra priežasties-pasekmės ryšys. Dauguma žmonių mano, kad aistra yra pasekmė. O turtingieji ją laiko priežastimi. Kitais žodžiais tariant, eilinis žmogus kasdien eina į darbą ir tikisi atrasti aistrą savo kasdienėse pastangose. Turtingieji, priešingai, kasdien dirba darbą, kuriam jaučia aistrą, ir ta aistra skatina jų pastangas.

Svarbiausia yra suvokti, kad įmanoma dirbti tai, kas tau patinka ir iš to praturėti. Kai žmonės tai suvoks, viskas taps įmanomu. Ir nors mąstydami kaip turtingieji automatiškai netapsite turtuoliais, tokia mąstysena tikrai nukreips jus tinkamu keliu, pabrėžia S. Sieboldas

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (40)