2024 m. II ketv. vidutinis atlyginimas į rankas Kauno regione siekė 1355 Eur, kai, tuo tarpu, Rygos regione sudarė 1317 Eur.
„Galima sakyti, kad algos tokios pačios. Tarpukariu visi žmonės važiuodavo į Rygą užsidirbti, o Kaunas buvo laikinoji sostinė. Tuo metu Rygoje buvo dvigubai didesni atlyginimai, o dabar – susivienodino. Kas galėjo pagalvoti?“, – klausė ekonomistas.
Jis tikino, kad jau kuris laikas Latvija yra vadinama „miegančiąja gražuole“.
Mažai investicijų, yra ir biurokratinių kliūčių. Mes skundžiamės „Teltonika“, o ten eilę metų susiduriama su tuo, kas lemia, kad verslą vystyti yra sunkiau.
„Mažai investicijų, yra ir biurokratinių kliūčių. Mes skundžiamės „Teltonika“, o ten eilę metų susiduriama su tuo, kas lemia, kad verslą vystyti yra sunkiau.
Kaune geresnė ir demografinė situacija, nes Rygoje daug didesnė vyresnių žmonių dalis.
Kaune turime LEZ’ą, oro uostą, bus „Rail Baltica“ mazgas. Kaunas yra geografiniame centre. Tai – didžiulis mūsų pranašumas, nes mes nesame vieno miesto valstybė. Kaunas labai stipriai auga ir dažnu atveju minimas net tarp Vilniaus, Rygos ir Talino. Tai ypač matyti tam tikruose leidiniuose, NT, pramonės sektoriuose“, – lygino Ž. Mauricas.
Kaip pastebėjo, Vilniaus regionas jau kuris laikas yra pralenkęs Rygos. Jame II-ąjį šių metų ketvirtį vidutinis atlyginimas į rankas siekė 1482 Eur.