Tuo įsitikino banko DNB klientas, kuriam perkant valiutą elektroninėje erdvėje kliuvo prastesnis valiutos kursas nei keičiant pinigus banko skyriuje. Tačiau bankas aiškina, kad tai yra natūralus dalykas. Valiutų kursas grynaisiais ar negrynaisiais gali skirtis nuo paros meto.

„Bankams nuolatos keliant paslaugų, ypač grynaisiais pinigais, įkainius, mažinant banko skyrių skaičių, ne kartą girdėjau, kad taip jie skatina žmones pereiti prie elektroninių operacijų“, - pasakojo DNB banko klientas. - Tikslas – sumažinti veiklos kaštus, kadangi grynųjų pinigų operacijų sąnaudos suprantamai kainuoja brangiau, nes pinigai juda fiziškai“.

Nepaisant to, DELFI skaitytojas sutriko, kai sugalvojęs elektroninėje erdvėje nusipirkti užsienio valiutos jis suprato, kad susimokėjo daugiau nei būtų valiutą keitęs banko skyriuje.

„Kodėl keičiant valiutą internete man šiandien teko mokėti brangiau nei tai būčiau daręs kokiame banko skyriuje grynaisiais? Suma nemaža, todėl skauda širdį. Iš kur man žinoti, kokį būdą pasirinkti kitą kartą? Gal išsigryninti bankomate ir nešti į banką keisti pinigus bus pigiau nei elektroninėje bankininkystėje?“, - svarstė vyras.

Skaitytojo atsiųstoje valiutų kursų lentelėje matyti, kad tam tikra valiuta negrynaisiais pinigais kainuoja daugiau nei grynaisiais.

Pavyzdžiui, JAV dolerio kaina negrynaisiais – 2,5715 Lt, o grynaisiais – 2,5510 Lt. Didžiosios Britanijos svaras sterlingų grynaisiais parduodamas už 4,2898 Lt, o negrynaisiais – 4,3314. 10 Norvegijos kronų grynaisiais – 4,3 Lt, negrynaisiais – 4,32 Lt.

Brangiau elektroninėje erdvėje pagal šią lentelę yra pirkti ir Šveicarijos frankus, Danijos, Švedijos kronas.

Valiutų kursai

DNB banko Valiutos ir palūkanų normų prekybos skyriaus vadovas Julius Lazauskas komentavo, kad valiutų kurso skirtumas perkant grynaisiais ir negrynaisiais yra natūralu.

„Valiutų kursai nuolat kinta. Paprastai keisti valiutą negrynaisiais yra palankiau, tačiau minėtu atveju kursų skirtumas buvo stebimas pasibaigus bankinei darbo dienai“, - teigė jis.

Pasak banko atstovo, kadangi valiutų kursai dažnai stipriai svyruoja, pirkdamas ar parduodamas valiutą iš klientų bankas privalo lygiagrečiai valdyti ir valiutos kurso pasikeitimo riziką.

„Suprantama, kad pasibaigus darbo dienai ir jau uždarius atvirąją valiutos poziciją, tai padaryti yra sunkiau. Kadangi valiutos keitimo grynaisiais apimtis, o tuo pačiu ir valiutos kurso pokyčio rizika yra santykinai nedidelė, o negrynųjų pinigų operacijos bent jau teoriškai gali būti neriboto dydžio, o tai nulemia didesnę riziką, grynųjų pinigų kainos tokiu metu gali būti geresnės“, - įspėjo J. Lazauskas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (68)