Kaip pastebėjo advokatų kontoros „Triniti Jurex“ teisininkė Gintarė Liegutė, vaiko išlaikymas yra esminė tėvų pareiga tiek pagal Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvenciją, tiek pagal Lietuvos Konstituciją.

Konvencijoje pripažįstama kiekvieno vaiko teisė turėti tokias gyvenimo sąlygas, kokių reikia jo fiziniam, protiniam, dvasiniam ir socialiniam vystymuisi.

„Tėvams gyvenant kartu vaikas išlaikomas tiesiog rūpinantis kasdieniais ir nekasdieniais vaiko poreikiais. Tėvams gyvenant skyrium tas iš tėvų, kuris gyvena skyrium nuo vaiko, turi pareigą teikti išlaikymą vaikui kas mėnesį mokamomis periodinėmis išmokomis, turtu ar konkrečia pinigų suma“, – nurodė G. Liegutė.

Kaip nustatoma išlaikymo suma?

Pasak teisininkės, vaikas teisę į išlaikymą turi nuo gimimo momento. Jeigu kuris nors iš tėvų tos pareigos nevykdo, kitas iš tėvų, su kuriuos gyvena vaikas, gali kreiptis dėl išlaikymo įsiskolinimo priteisimo, bet ne ilgiau kaip už trejus metus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)